Hlavní obsah

V Bohumíně mají už devátý český rekord

21. 7. 2014, 16:06
Novinky, Lucie Balcarová

Už devátým zápisem v České knize rekordů se mohou pochlubit v Bohumíně. Ten poslední získali tento víkend při otevírání unikátní lanové atrakce – Mauglího stezky ve zdejším Hobbyparku. Komisaři z pelhřimovské Agentury Dobrý den napočítali 320 lidí s maskou zvířete na jednom místě.

Foto: K3 Bohumín

Bohumín rozšířil svou sbírku rekordů. Ten poslední získal při otevření Mauglího stezky za 320 lidí s maskou zvířete na jednom místě.

Článek

„Lanový unikát s dřevěnými věžemi a lanovými překážkami, který dostal název podle Mauglího z knihy džunglí, jsme chtěli otevřít stylově ve zvířecím duchu. Jsme rádi, že se nám to opět podařilo. Všem, kteří se na rekordu podíleli, děkujeme za podporu,“ řekl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Bohumínská Mauglího stezka nabízí zábavu nejen školákům, ale všem generacím. Základ celé lanové atrakce tvoří šest osmimetrových věží s lanovými stezkami ve dvou patrech. Součástí stezky je také plastová skluzavka i tobogán. Na lanových drahách nechybí překážky, průlezy mezi patry nebo boxovací pytle. Na unikátní atrakci se neplatí žádné vstupné.

„Inspiraci jsme získali v parku Mirakulum u Prahy, pak jsme vše přizpůsobili našim podmínkám a rozhodli se, že Mauglího stezka vznikne vedle aquacentra a adventure golfu, v Hobbyparku, který je největším areálem pro děti v Bohumíně,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Vybudování lanové atrakce přišlo město na téměř pět miliónů korun. Stezka nakonec stála o 235 tisíc méně, než se v původních plánech počítalo. Radní proto rozhodli, že za ušetřené peníze pořídí do Hobbyparku ještě další novinku – akátovou houpačku typu beranidlo a šest laviček z akátového dřeva. Ty by se u Mauglího stezky měly objevit nejpozději do konce září.

Bohumín je už držitelem devíti českých rekordů. První získal v roce 2006, kdy zhruba dva tisíce Bohumíňáků ukotrmelcovalo během 11 hodin neuvěřitelných 100 kilometrů a 47 metrů. Druhý rekord se podařilo Bohumínu získat v roce 2008, kdy se na náměstí T. G. Masaryka sešlo 692 lidí s knihou v ruce. Třetí rekord Bohumíňáci vybojovali v roce 2009 díky neuvěřitelným 1444 plyšákům na náměstí. Čtvrtý rekord získali Bohumínští v roce 2010, když se na náměstí sešlo 309 lidí se solí.

Pátý a šestý rekord si Bohumín připsal v roce 2011. A to v červenci za náměstí Sv. Floriána, které se stalo svou rozlohou 56 m² nejmenším náměstí v České republice. Šestý rekord získal v říjnu za 326 lidí s novinami na náměstí. Sedmý rekord vybojovali Bohumíňáci v roce 2012, kdy na náměstí přišlo 254 lidí se vstupenkou z kulturní akce.

Osmý rekord vybojoval Bohumín vloni, kdy se na srpnových pivních slavnostech čepovalo neuvěřitelných 92 druhů piva. Bohumín tak překonal plzeňský rekord z roku 2009 z 83 čepovanými pivy na jednom místě. K osmi rekordům teď o víkendu přibyl nově devátý - zvířecí.

Reklama

Výběr článků