Hlavní obsah

Tým Podhorské nemocnice v Bruntále posílil světově uznávaný odborník na onkochirurgii

9. 6. 2020, 20:41
Novinky, Radka Miloševská

Podhorská nemocnice v Bruntále získala do svých řad světově uznávaného odborníka na chirurgii, diagnostiku a léčbu nádorů, profesora MUDr. Antona Pelikána, DrSc.

Foto: archiv prof. Antona Pelikána

Podhorská nemocnice v Bruntále získala do svých řad světově uznávaného odborníka, profesora MUDr. Antona Pelikána, DrSc.

Článek

Sydney, Hong Kong, Bombaj, Panama City, Ženeva, Londýn, New York, Washington. To je jen malý výčet světových měst, kde profesor Pelikán působil. Od letošního roku jeho cenných zkušeností využívají zdravotníci i pacienti Podhorské nemocnice.

„Mé zaměření je na všeobecnou chirurgii a také na onkochirurgii, především zažívacího traktu. Z toho také rezultuje náš záměr rozšířit chirurgické oddělení o poradnu s onkochirurgickým zaměřením,“ upřesňuje Pelikán.

„Vytvoření takové ambulance ve smyslu poradenství, diagnostiky a dispenzarizace pokládáme za důležité. Chirurgické oddělení pod vedením pana primáře Pešáka má velký potenciál k rozšíření spektra chirurgických výkonů, přičemž celý kolektiv oddělení a ambulance je vstřícný, otevřený k moderní chirurgii a nesmírně pracovitý.“

„Přínos spolupráce s  profesorem Pelikánem vidím jednoznačně v jeho nadstandardní erudici. Jeho příchodem se zlepšila spolupráce mezi naším pracovištěm a chirurgickou klinikou Fakultní nemocnice v Ostravě, tedy jeho domovským pracovištěm. Mladí lékaři, ale i kolegové z jiných oddělení oceňují cenné odborné rady, které jim pan profesor předává,“ říká na adresu významné lékařské kapacity Jaromír Soušek, předseda představenstva Podhorské nemocnice.

Profesor Anton Pelikán během své čtyřicetileté praxe doposud publikoval přes 200 vědeckých prací, čtvrtinu z nich v zahraničí, mimo jiné např. v USA, Německu, Maďarsku, Rusku, Velké Británii, Kolumbii nebo Číně. Má na svém kontě 250 přednášek napříč kontinenty. Ve čtyřech zahraničních nemocnicích, na Maltě, ve Velké Británii - Isle of Wight, Severním Irsku v Omaghu a hlavně ve skotském Aberdeenu, působil jako konzultant a vedoucí chirurgie.

Reklama

Související témata:

Výběr článků