Hlavní obsah

Třicátá léta minulého století a tehdejší černou kroniku přiblíží komentovaná prohlídka Frýdku-Místku

22. 6. 2020, 11:39
Novinky, Lucie Talavašková

První letošní komentovaná prohlídka Frýdku-Místku v rámci Dnů s průvodcem, které pořádá Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, ponese název Babylon Místek.

Foto: www.ticfm.cz

30. léta a tehdejší černá kronika. Taková bude první komentovaná prohlídka Frýdku-Místku v tomto roce.

Článek

Díky ní budou mít zájemci v sobotu 11. července možnost se přenést do 30. let minulého století, nahlédnout do tehdejší černé kroniky a podívat se na odvrácenou stranu jindy poklidného moravského městečka.

Loupežná přepadení, krádeže nejen jízdních kol, ale i tajné podniky či vraždy; nic z toho nebylo na první pohled ctihodným Místečanům cizí. „Podíváme se pod ruce místnímu četnictvu i tehdejší vládní garnituře, seznámíme se s vyšetřovacími postupy a možná si i nějaké z nich budou moci zájemci vyzkoušet na vlastní kůži,“ přibližuje průběh prohlídky ředitelka Turistického informačního centra Monika Konvičná.

A proč je prohlídka pojmenována právě Babylon Místek? K neustávajícímu napětí mezi Čechy a Němci se přidávají konflikty mezi jednotlivými politickými stranami - v čemž vynikají bojovností zejména mladí komunisté - k tomu lze přičíst lichvu, noční život a všemožné činnosti kriminálních živlů - a hned máme Babylon jako vyšitý.

Nově je nutné si účast na prohlídce objednat předem. Rezervace přijímají všechny pobočky Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. Cena činí 80 Kč/dospělý, 60 Kč/dítě do 15 let.

Akce se koná za každého počasí.

Sraz účastníků bude u Turistického informačního centra Frýdek≈Místek na náměstí Svobody 6 v 9.00 hodin.

Další komentované prohlídky připravované na letošní rok na webu www.ticfm.cz

Reklama

Související témata:

Výběr článků