Hlavní obsah

Transfuzní služba Agel v Šumperku odstartovala přípravy přelomového projektu

2. 6. 2020, 15:30
Novinky, Radka Miloševská

Za přelomový se dá bez přehánění označit projekt Transfuzní služby Agel v Šumperku, jenž si vyžádá investici šplhající k 50 milionům korun. Během následujících pěti let se šumperská „transfúzka“ přestěhuje do nových prostor, kde se promění v jedno z nejmodernějších odběrových středisek v Česku.

Foto: Petra Oříšková

Budovu, do které se Transfuzní služba Agel v Šumperku přestěhuje, čeká rekonstrukce.

Článek

„Dárci se nemusejí bát cestování, nové prostory najdou v docházkové vzdálenosti současné transfuzní stanice, v Nemocniční ulici hned vedle Dialýzy Šumperk, zhruba 400 metrů od současného střediska,“ uvedl předseda představenstva Transfuzní služby Ing. Václav Kokeš.

Současné prostory na ulici B. Němcové jsou již v mnoha parametrech na hranici možností a do budoucna vylučují další rozvoj Transfuzní služby.

„Naše dárcovská základna je velmi ukázněná, a zatímco jinde dobrovolníků ubývá, my s radostí zaznamenáváme rostoucí trend. I proto jsme se přiklonili ke stěhování do vlastního objektu a současnou dvoupodlažní vilku vyměníme za čtyřpatrovou budovu s velkorysými prostorovými dispozicemi,“ vysvětlil Ing. Kokeš s tím, že prvním důležitým krokem celého projektu byl pečlivý výběr nové budovy.

„Vybírali jsme tak, aby změna adresy byla pro naše dárce co nejmenší komplikací. Zároveň jsme dbali na to, aby nová budova splňovala kritéria pro další rozvoj našeho centra. Do budoucna chceme dárcovskou základnu dále rozšiřovat. Před sebou však máme ještě mnoho práce. Na podzim bude odstartována první etapa stavebních prací, které budou plynule pokračovat až do roku 2025, kdy nám vyprší nájemní smlouva v současných prostorách. Tedy i stěhování proběhne v několika vlnách. Pro dárce se zatím nic nemění, o změnách se dozví v dostatečném časovém předstihu,“ doplnil Ing. Václav Kokeš.

Věří, že modernizace bude pro dárce krve a plazmy poděkováním za jejich obětavou pomoc druhým.

Reklama

Výběr článků