Hlavní obsah

Tipy pro diváky Rally Krkonoše

12. 6. 2011, 22:14
Novinky, Pavla Hlavatá

Rally Krkonoše se nezadržitelně blíží, jede se 17. a 18. června. Pro diváky jsou na ní opět připravena oblíbená divácká místa - příjezdy k nim budou letos označeny šipkou a logem závodu. Pojďme si nyní stručně shrnout, která místa to jsou a jak se na nich chovat.

Foto: Pavla Hlavatá

Rally Krkonoše 2010

Článek

Na divácké místo RZ 1,5 Starobucká se dostanete silnicí od Pilníkova. Prostor nad křižovatkou ve Starých Bukách je velmi oblíbený – nabízí přehlednou pasáž s horizontem a odbočením na hlavní silnici.

RZ 2,6 Zámecký vrch má divácká místa situována přímo v okrajové části Trutnova. U restaurace Dvoračka je k vidění zajímavé esíčko přes mostek nad parovodem. Na diváckém místě U Mikeše se můžete těšit na divoké průjezdy v prašné zatáčce.

Na loni nové RZ 3,7 Bernartická se osvědčila také dvě divácká místa. Od konce obce Zlatá Olešnice se dostanete do přehledného úseku trati s mírnými horizonty a rychlými i prudšími zatáčkami v místní části Hony. Ke zrádným serpentinám se svodidly nad Mrtvým jezerem dojedete či dojdete od točny autobusu u obce Lhota.

Kryblická RZ 4,8 nabízí přímo u trutnovské zahrádkářské kolonie výhled, který si oblíbila také Česká televize. Druhé divácké místo je situováno na hřišti ve Starém Rokytníku. K této zajímavé šotolinové pasáži se dostanete po spojnici mezi Trutnovem a Úpicí.

Věříme, že máte všichni zájem o hladký průběh soutěže. Prosíme vás proto, abyste dodržovali pokyny pořadatelů a Policie ČR. Zaujměte své místo v dostatečném předstihu a zvolte si pozici za pevnou překážkou, vyvýšenou nebo v dostatečné vzdálenosti od trati. V žádném případě nevstupujte do označených zakázaných prostorů ani únikových zón a mějte vždy pod pečlivým dohledem své děti.

Parkování bude opět organizováno na příjezdových komunikacích. Řada z nich je zároveň trasou určenou pro výjezd sanity z RZ. Pokynů pořadatelů proto dbejte i zde. Rozhodně se nepokoušejte vjíždět do uzavřených úseků rychlostních zkoušek.

Reklama

Výběr článků