Hlavní obsah

Tip pro jarní prázdniny: Poličské muzeum nabízí pohádku nebo tvoření z hlíny

4. 2. 2020, 10:56
Novinky, Alena Zavoralová

Už máte program na jarní prázdniny? Přijďte se podívat do muzea v Poličce. Připraveno je hravé odpoledne. Děti se mohou těšit na pohádku Hrnečku vař! a vyrobit si z hlíny, cokoliv je napadne, třeba hrneček. Věku se meze nekladou, přijít může každý, kdo bude mít chuť se bavit.

Foto: Alena Zavoralová
Článek

V poličském muzeu budete moci popustit uzdu své kreativitě i fantazii, a také se pobavit u pohádky. Vyrobíte si z hlíny, cokoli vás napadne, třeba hrneček. A uvidíte, jestli nebude kouzelný jako ten z pohádky Hrnečku, vař! Nezapomínejte, že hlína nám může sloužit i jako komunikační prostředek k vyjádření pocitů a přání, podporuje hmatové vnímání a rozvoj jemné motoriky a v neposlední řadě je s ní zábava.

Ať jste dospělí, anebo si rádi hrajete jako malé děti, nenechte si ujít jarní prázdniny v poličském muzeu.

„Po dílničce bude následovat poučná i zábavná pohádka v podání místního divadélka. Děti si na začátku procvičí a na různých jazykolamech a rozmotají si jazýčky. Poté si zazpívají společně s Divadélkem Jojo písničky, které je zavedou do dané pohádky. Celým příběhem o Aničce, její mamince a kouzelném hrnečku, který vařil výbornou kaši, je provede kouzelná babička. Pohádka bude proložena několika písničkami a bude i naučná. Na konci celého představení čeká na děti sladká tečka, výborná kaše z kouzelného hrnečku,” informovala kurátorka akce Mgr. Simona Valachová.

Akce se koná ve středu 12. února od 13.00 do 16.00 hodin v poličském muzeu. Dílna bude otevřená od 13.00 do 14.15 hodin. Pohádka začne ve 14.30 hodin. Cena: 50 Kč. Součástí ceny je materiál na výtvarnou dílnu a divadelní představení.

Další informace na www.cbmpolicka.cz.

Reklama

Výběr článků