Hlavní obsah

Taneční oddíl Akcent Ostrava oslaví pětadvacetiny

5. 12. 2016, 8:23
Novinky, Lenka Hatlapatková

Jeden z nejúspěšnějších ostravských tanečních klubů TJ Sokol Vítkovice, oddíl TK Akcent Ostrava, slaví v letošním roce své pětadvacetiny a zve širokou veřejnost na velkou taneční revue Strom života – životní příběh. Ta se uskuteční v úterý 13. prosince od 16.30 hodin v Domě kultury města Ostravy.

Foto: TK Akcent Ostrava
Článek

Tanečníci si ten největší narozeninový dárek již nadělili, a to v podobě osmi titulů mistra České republiky 2016, desíti titulů vicemistra ČR a dokonce i titul vicemistra Evropy.

O tuto úžasnou bilanci se zasloužili všichni tanečníci od mini až po dospělé, a to v disciplínách show, disco, modern a street dance i latino. Ale to zdaleka není vše. Za pětadvacet let nasbírali Akcenťáci, pod vedením trenérek Lenky Buroňové a Hanky Kovalančíkové, neuvěřitelných 25 titulů mistrů světa. K tomu 26 titulů mistrů Evropy a 205 titulů mistrů České republiky.

„Jsou to úžasné výsledky, kterých si nesmírně vážíme a věříme, že se tanečníkům, trenérům i choreografům bude dařit i v následujících letech,“ přeje si Lenka Buroňová, trenérka a choreografka TK Akcent Ostrava.

Tanečníci za dobu trvání klubu procestovali kus světa, navštívili Polsko, Dánsko, Norsko, Rakousko, Portugalsko, Ukrajinu, Slovinsko, Rusko, Slovensko, Německo, Maďarsko, Srbsko, Kubu, Anglii, Francii, Itálii a dokonce i Las Vegas v USA.

Jen za první dvacet let trvání přivezli 381 pohárů jen z formačních soutěží a 14 256 medailí vážících 432 kg. Na soutěže bylo ušito 2838 formačních kostýmů z 5,1 km látek. Akcent se stal na několik let přechodným domovem již pro 3650 členů! Poháry, kostýmy a medaile za posledních pět let stále ještě v klubu počítají…

„Zatím asi nejúspěšnější sezónou byl pro nás rok 2008, který se nám zatím nepodařilo překonat, dosáhli jsme naprosto jedinečných výsledků. V disciplínách show dance i disco dance jsme se stali šestinásobným mistrem světa, čtyřnásobným mistrem Evropy a dvanáctinásobným mistrem České republiky,“ pokračuje Lenka Buroňová, která společně se svým mužem stála u zrodu tohoto klubu.

Ten vznikl v roce 1991 v dnešní vítkovické střední škole a gymnáziu v Ostravě-Hrabůvce jako soubor zájmové umělecké činnosti. Po zrušení souborů ZUČ si TK Akcent pronajal tyto prostory, které na vlastní náklady opravil, stejně jako i sál v hlavní budově SŠT, kde klub působil až do loňského roku. V současné době klub využívá 2 taneční sály. V roce 2001 se Akcent stal součástí TJ Sokol Vítkovice jako oddíl tanečního sportu. 

„Jsme rádi, že dnešní mladí lidé mají chuť tančit a především, že jsou ochotni věnovat tomuto koníčku téměř veškerý volný čas, protože bez toho bychom nikdy nebyli tak úspěšní. Za každou medailí a diplomem je kus dřiny každého dítěte a spousta času nejen trenérů, ale i obětavých rodičů. A za to bych ráda všem poděkovala a popřála do dalších let spoustu nádherných tanečních zážitků, hodně štěstí a především zdraví,“ dodala Lenka Buroňová.

Reklama

Výběr článků