Hlavní obsah

Svět radostí handicapovaných výtvarníků

12. 2. 2020, 12:20
Novinky, Jan Řehounek

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady vyhlašuje již patnáctý ročník soutěže pro handicapované výtvarníky Svět mých radostí.

Foto: Jan Řehounek

Obrazy Šárky Hojakové z Ateliéru radostné tvorby na Praze 7 při loňské výstavě

Článek

„Každoročně dáváme možnost lidem, kteří mají velmi ztížené možnosti k prezentaci své umělecké práce, aby se představili na veřejnosti. A navíc je to při akci, kterou v průběhu čtyř dní navštíví kolem deseti tisíc návštěvníků. S takovou návštěvností se nemůže pochlubit snad žádná galerie,“ uvedla Věra Součková z pořadatelské organizace.

Soutěž se uskuteční ve věkových kategoriích do 18 a nad 18 let. Zúčastnit se může každý talentovaný výtvarník s fyzickým či psychickým handicapem s maximálním počtem pěti prací v následujících výtvarných oborech: malba, kresba, koláž, plastika, alternativní techniky, užitková keramika, výtvarná fotografie.

Všechny soutěžní práce musí být vhodným způsobem připraveny tak, aby je bylo možné jednoduchým způsobem nainstalovat. Výtvarné techniky, materiál a formát nejsou omezeny.

Uzávěrka příjmu písemných přihlášek je 30. května na mailovou adresu jan.rehounek@seznam.cz. Termín dodání soutěžních prací přímo na výstaviště je od 15. do 17. června.

Ze soutěžních prací bude uspořádána samostatná expozice v rámci tradiční výstavy Senior - Handicap: aktivní život na výstavišti v Lysé nad Labem, která proběhne od 18. do 21. června.

Reklama

Výběr článků