Hlavní obsah

Šumperk nakrmil a pobavil Mikulov

13. 6. 2011, 10:47
Novinky, Dana Smrčková

Když na mikulovském Náměstí voní loštické tvarůžky, čepuje se pivo Holba a hraje k tomu O5 a Radeček, znamená to jediné – Šumperk utužuje partnerské vztahy s Mikulovem.

Foto: Dana Smrčková

Šumperské menu: Holba a chleba s tvarůžky.

Článek

Šumperk baví Mikulov. To je název tradiční akce, která rok co rok oslavuje spolupráci obou měst. Tentokrát připadla na 10. června. Během pátečního večera zmizelo z táců na šest set krajíců s aromatickou pochoutkou, vypily se litry zlatavého moku a pódium patřilo hned dvěma kapelám.

„Moc jsme se sem těšili. Mikulov je krásné město, žijí v něm milí, sympatičtí a pohostinní lidé. K tomu tady ovládáte umění proměnit hrozny vinné révy na výtečnou tekutinu. I proto sem rádi jezdíme,“ usmíval se místostarosta Šumperku Marek Zapletal.

Nezapomněl ani na pozvání do Brány Jeseníků, jak se Šumperku říká. K jeho návštěvě lákal rovněž stánek s publikacemi, letáky a dalšími propagačními materiály. Nejmenším udělaly radost hlavně nafukovací balónky s logem města.

Pro všechny generace hrála skupina Postylion, vystřídala ji formace O5 a Radeček. Z reproduktorů tak zazněly hity jako Kristián nebo Praha. A na řadu přišla taky skladba, která se teprve objeví na novém albu.

Na programu večera nemohla chybět soutěž o nejrychlejšího pijana. Půllitr piva do sebe na čas koplo sedm účastníků včetně jedné ženy. Domácí byli sice v převaze, ale zapojili se i hosté z daleka. Miroslav Šťastný z Mikulova se s půllitrem Holby vypořádal za 5,2 vteřiny, o čtyři desetiny vteřiny tak sebral vítězství Plzeňanovi. Kdo se dostal na stupně vítězů, odnesl si třeba tričko, kšiltovku nebo půllitr.

Smlouvu o vzájemné spolupráci uzavřel Mikulov se Šumperkem ve druhé polovině devadesátých let. „Letos máme malé výročí, naše partnerství trvá patnáct let a já jen doufám, že dobré vztahy budeme i nadále rozvíjet,“ upřesnil místostarosta Mikulova Eduard Kulhavý.

Mikulov pobavil Šumperk předminulý týden. Degustace v kulturním domě přilákala stovky lidí. Vybírat mohli z více než dvou stovek vzorků vín, k degustaci jim hrála cimbálová muzika Klaret. „Košt vín z mikulovské vinařské podoblasti naši občané vždycky ocení,“ nechal se u té příležitosti slyšet šumperský starosta Zdeněk Brož.

Reklama

Související témata:

Výběr článků