Hlavní obsah

Strhující příběh Edith a Marlene přiveze do Ostravy pražské Divadlo pod Palmovkou

26. 4. 2014, 16:13
Novinky, Josef Zajíc

Vášnivý a strhující příběh Edith a Marlene mohou diváci spatřit v Domě kultury AKORD v Ostravě-Zábřehu v úterý 29. dubna od 19 hodin. Inscenaci do Ostravy přiveze pražské Divadlo pod Palmovkou.

Foto: Zdroj: DK Akord

Z inscenace Edith a Marlene. Renata Drőssler.

Článek

Kontrast. Dva odlišné způsoby přístupu k životu. Chlad, ukázněnost, profesionalita na jedné straně, vášeň, živelnost a intenzivnost na straně druhé. Marlene Ditrich. Edith Piaf. Tak odlišné a tak podobné.

Celou hru maďarské autorky Évy Pataki v režii Pavla Pecháčka provází nesmrtelné písně obou protagonistek, které tak symbolicky propojují jejich osudy.

V inscenaci, kromě hlavních hrdinek Hany Seidlové, která byla v roce 2003 za roli Edith Piaf nominována na Cenu Thalie, a Černého motýla českého šansonu Renaty Drőssler, jež se pravidelně převtěluje do postavy Marlene Ditrich, září též Petra Horváthová, Karel Vlček, René Přibil, Ondřej Kava, Radek Zima, Otto Rošetzký, Kateřina Macháčková a další.

„Komorní muzikál Evy Pataki Edith a Marlene vyprodává hlediště pražského Divadla pod Palmovkou s obrovským diváckým úspěchem již 15 let a mnozí odborníci jej považují za jeden z vůbec nejsilnějších kusů na české hudebně dramatické scéně. Přijďte se odevzdat atmosféře dob dávno minulých a zaposlouchat se do nesmrtelných melodií zlaté éry šansonu,” pozvala diváky Lucie Bergerová, produkční Akordu.

Představení Edith a Marlene je předposledním kusem úspěšného Činoherního koktejlu jaro - léto, který se již v květnu uzavírá. Avšak diváci nemusí smutnit, neboť pořadatelé již dopilovali detaily předplatného podzim/zima a diváci se budou mít na co těšit.

„Do kulturního domu AKORD se vrátí Michal Dlouhý se Švandovým divadlem, přijede Simona Tomicová s hradeckým Klicperovým divadlem, Martin Etzer, Jiří Macháček, Martin Kraus, Klára Issová a další skvělí herci,” dodala Lucie Bergerová.

Vstupenky je možné zakoupit v pokladně AKORDU a na všech pobočkách Ostravského informačního servisu (OIS).

Reklama

Související témata:

Výběr článků