Hlavní obsah

Steve Lichtag zve na setkání vonící mořem a dobrodružstvím

28. 9. 2011, 21:35
Novinky, Blanka Kovandová

Podmořský svět stále ukrývá spoustu tajemství, která my, suchozemci, odkrýváme jen pozvolna. Přesto se najdou lidé, kteří se uprostřed modrých hlubin cítí jako doma.

Foto: www.lichtag.com

Steve Loveček Lichtag

Článek

Jedním z nich je i Steve Lichtag – potápěč, režisér, producent. A právě Steve přijal pozvání unikátní výstavy Šangri-la do Zlína a stane se průvodcem při cestě mezi vlny. Setkání s poutavým vypravěčem a jeho filmy se uskuteční ve čtvrtek 29. září od 18 hodin v přednáškovém sále Muzea jihovýchodní Moravy na zlínském zámku. Vstupné je 50 korun a pořadatelé zvou širokou veřejnost.

Podle informací z internetových stránek www.lichtag.com se Steve Loveček Lichtag  narodil roku 1954 ve Znojmě - zde vyrůstal v rodině vojenského pilota. Posléze absolvoval Literárně dramatickou konzervatoř v Brně. Jako herec působil v divadlech v Karlových Varech a v Jihlavě.

V roce 1979 odešel do USA, Vyučoval herectví na Florida Academy of Dramatic Arts a tam také začal spolupracovat s divadlem Ta Fantastika. Od roku 1986 se  Steve L. Lichtag začal věnovat výhradně filmu jako producent a později i jako režisér. V roce 1988 natočil v Jihovýchodní Asii důležitý třídílný dokument Quo vadis Cambodia a v letech 1989-1991 v tehdejším SSSR šestidílný dokumentární seriál o gulazích, Sibiř-země žalu, země naděje.

Od roku 1995 průběžně realizoval šestidílné tématické dílo Hledání křišťálového světa a poté slavný „žraločí“dokument  Carcharias – Velký Bílý, jenž měl premiéru v roce 2001 na NBC.

V roce 2004 natočil další úspěšný film Tanec modrých andělů o nesmyslném a brutálním zabíjení velryb japonskými velrybáři. Film se setkal s velkým ohlasem širokého publika nejen u nás, ale i ve světě.

Snímkem Prapodivný svět z roku 2006 poukázal na kontroverzní legální elektroodlov ryb v českých řekách. Téhož roku dokončil zatím poslední film Mýtus jménem žralok, kde se opět vrací k tématu Velkých bílých žraloků.

Reklama

Související témata:

Výběr článků