Hlavní obsah

Staročeské máje vítají v Praze jaro

15. 5. 2014, 13:48
Novinky, Monika Čapková

Ve středu 14. května se na Petrském náměstí v Praze uskutečnil další ročník Vítání jara aneb Staročeské máje. Akci pořádala Městská část Praha 1 a i přes ne úplnou přízeň počasí bylo na náměstí veselo.

Foto: Josef Školný
Článek

Dobrou náladu, mládí, pohyb a radost přivezly do Prahy folklórní soubory Furiant a Kominíček z Malé Bělé u Bakova nad Jizerou. Mezi tanečními vstupy se o zábavu starala kapela Průvan - taktéž z Bakovska. Pánové hráli na trubku, harmoniku, klarinet a dva bubny.

Úvodní vsuvku předvedly místní seniorky, které si říkají Medunky, a zatančily Moravskou besedu ve své vlastní úpravě. Poté už pomyslný parket patřil dětskému souboru Kominíček, který zatančil lidové tance, obohacené o dekorace a rozdávání chutných koláčků.

Dospělý soubor Furiant pak předvedl pásmo českých tanců zatančených v boleslavských krojích a po převlečení i pásmo tanců moravských, pro změnu v barevných krojích kyjovských.

Těsně před závěrem celé akce začalo sice pršet, ale dvouhodinový program byl nakonec velmi vydařený. Tvrdili to všichni přihlížející. Ve čtvrtek 15. května se stejná akce v podobném duchu koná pro změnu na Kampě od 15 hodin.

Reklama

Výběr článků