Hlavní obsah

Soutěž Brdský kos sklidila velkou chválu

28. 5. 2011, 22:51
Novinky, Jana Digrinová

V sobotu 28. května okolo 19. hodiny v podvečer skončila soutěž ve zpěvu, Brdský kos, která se konala v romantické zahradě mníšeckého zámku. Soutěž opanovala dobrá nálada i radost z vítězství. Nevadil ani malý deštík.

Foto: Jana Digrinová

Porota Brdského kosa - Radek Ctibor, Zora Jandová s dcerou Esterkou, Eva Jarolímková, Jakub Noll.

Článek

„Letošní roční byl lepší než ten loňský a to v mnoha směrech. Bylo víc účinkujících, v některých kategoriích bylo těžké určit vítěze. Viděli jsme velmi kvalitní výkony i ty horší, ale tak to má být,“ řekla bezprostředně po soutěži zpěvačka a herečka Zora Jandová, která na závěr sama zazpívala dvě písničky, jednu dětem a jednu dospělým, a získala čestný titul Brdská kosice.

„Líbilo se mi, že tu byla zastoupená i lidová píseň, myslím, že je to důležité. Pěkné prostředí zámecké zahrady soutěži moc prospělo,“ pochválila soutěž Zora Jandová.

Vážnost i veselost kosovi dodával moderátor Vladimír Čech, který prostředí zámku dobře zná, protože si tady několikrát zahrál v muzikálu Noc na Karlštejně panovníka Karla IV. Hezky se rozhovořil nejen o barokním areálu Skalka, ale také o prohlídkách mníšeckého zámku. Bylo vidět, že historie patří k jeho oblíbeným tématům.

Radost z vydařené akce měl i hlavní organizátor Miloš Navrátil. „Byla to pohoda, obecenstvo bylo bezvadné, užili jsme hodně legrace. Bál jsem se okamžiku, kdy začne pršet, a když začalo, nikdo neutekl, všichni se dál bavili,“ říká Miloš Navrátil, který v závěru programu pozval všechny na Skaleckou pouť, kde se vítězové Brdského kosa potkají s Richardem Krajčem a skupinou Kryštof. „Je to pro nás pocta,“ těšili se malí i větší zpěváčci.

A kdo vyhrál? V nejmladší kategorii Tereza Mlejnská, v prostřední Jana Pommová a v nejstarších Alžběta Nová. V kategorii skupin se zaskvěly Four-teens a cenu diváků získal Kryštof Porteous. 

Reklama

Související témata:

Výběr článků