Hlavní obsah

Šerpy pro seniory na závěr počítačového kurzu

16. 5. 2011, 16:38
Novinky, Monika Čapková

Již podruhé se konalo na Městském úřadě v Bakově nad Jizerou slavnostní vyřazení frekventantů počítačového kurzu. Nebylo by na tom možná až tak nic zvláštního, kdyby se nejednalo o seniory.

Foto: Monika Čapková
Článek

V pondělí 16. května se seniorky a jeden senior oblékli do svátečního. To proto, že byli přijati v obřadní síni Městského úřadu starostkou Janou Štěpánovou, která je dekorovala šerpami u příležitosti zdárně složeného počítačového kurzu.

Na dvacet seniorů si mohlo vyslechnout pěkná slova, která postupně pronášela úřednice Městského úřadu, paní starostka a v neposlední řadě předsedkyně Denního centra Jizera. Centrum bylo pořadatelem celé akce a hlavně zmiňovaného počítačového kurzu, který běžel od února.

Na závěr slavnostní chvíle dostala květiny učitelka Mgr. Jitka Kendíková, která se seniorům věnuje ve volném čase a říká, že je to oproti klasickým žákům veliká úleva a odpočinek. Senioři totiž tolik neruší a jsou zvídavější.

Denní centrum chystá již na tento pátek další akci. Jedná se o tvůrčí dílnu, která se bude konat 20. května od 10 do 17 hodin v bakovské restauraci Beseda a představí se zde 13 vystavovatelů, tedy uživatelů sociálních služeb. Zde bude možné i některé výrobky klientů zakoupit a přispět tak dobré věci.

Reklama

Výběr článků