Hlavní obsah

Seniorka naletěla na trik s přeplatky za oběd

6. 12. 2016, 12:56
Novinky, Vlastimil Langer, PhDr.

O více jak šedesát tisíc korun připravila v pátek 2. prosince ve Valašském Meziříčí seniorku neznámá žena. V pondělí o tom informoval vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Třiaosmdesátiletou paní obelstila podvodnice historkou o přeplatku za obědy.

Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Ilustrační foto.

Článek

„V devět hodin dopoledne ve Valašském Meziříčí, místní části Podlesí, uslyšela stará paní klepání na okno. Když se šla z okna podívat, uviděla ženu, která ji posunky vyzývala, aby šla za ní. Seniorka poslechla a šla otevřít. Příchozí uvedla, že potřebuje vyřešit přeplatky za obědy, které stařenka odebírá, a potřebuje se taky podívat, jak bydlí,“ uvedl k případu policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

V kuchyni si návštěvnice vyžádala občanku a tisícikorunu. „Majitelka bytu vyndala z uschované obálky požadovanou bankovku a ukázala i občanský průkaz. Potom obě prošly bytem a zhruba po deseti minutách návštěvnice odešla. Po jejím odchodu ale důchodkyně zjistila, že její obálka s penězi zmizela. Měla v ní šedesát tisícikorun a tři dvoustovky,“ upřesnil mluvčí.

Policisté i kriminalisté začali ihned zjišťovat informace ke krádeži. Zjistili, že příchozí žena byla asi 175 cm vysoká, střední postavy, světlé pleti. Oblečená byla celá v černém, na nohou černé kozačky po kolena, stejné barvy kalhoty, kabát do pasu, pletené rukavice a černou pletenou čepici s kšiltem. Mluvila česky bez přízvuku a měla asi pětatřicet let. Kriminalisté také zjistili, že u domu stálo tmavě zelené osobní auto, pravděpodobně verze kombi.

„Policisté nadále pátrají po pachatelce tohoto skutku. Při dopadení jí za trestný čin krádež hrozí u soudu až pětileté vězení,“ uzavřel Vladislav Malcharczik.

Reklama

Související témata:

Výběr článků