Hlavní obsah

Rodiny s dětmi se o víkendu vydaly na Drakov, užívaly si tam lesní slavnost

15. 7. 2013, 21:51
Novinky, Radek Vráblík

Pestrý víkend si užívaly rodiny s dětmi. Nad Vrbnem pod Pradědem-Mnichovem se konala tradiční Lesní slavnost Lapků z Drakova. Projekt podpořila Nadace OKD a Moravskoslezský kraj.

Foto: Barbora Panáčková
Článek

Tajuplné Údolí Lapků z Drakova zažilo v sobotu 13. a v neděli 14. července obrovské množství rodin s dětmi, turistů, cyklistů a příznivců lesních radovánek.

V lesích, kde dříve žili rytíři a lapkové, se konala tradiční velkolepá Lesní slavnost Lapků z Drakova a Dny Lesů ČR. „Akce se hodně povedla. Počasí bylo krásné, návštěvnost vysoká a těší nás mnoho pozitivních ohlasů,“ pochlubil se předseda Spolku Přátelé Vrbenska a hlavní manažer projektu Karel Michalus.

Děti s rodiči po oba dny čekala tradiční razítkovací hra Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova. Její účastníci si zahráli zlaté kuželky se skřítky, dozvěděli se zajímavosti o lese, chytili si v řece Černé Opavě kouzelnou rybu, navštívili vodníka u Slučího potoka, nebo se seznámili s novou postavičkou, kterou byla čarodějnice Arastela.

Nechybělo ani rýžování zlata a tkalcovna na Rejvízu. Po cestě Údolím Lapků z Drakova všechny přepadávali rytíři a lapkové a bez prokázání se vandrovní knížkou je na jejich území nepustili, naštěstí všichni poctivě plnili disciplíny a v závěru si zasloužili upomínkové předměty a sladké odměny.

Trojnásobný rekordman v řezbářství

Na Drakově nechyběli zruční řemeslníci, jarmareční prodejci, řezbáři, kejklíři a ani stánky s občerstvením. Lesní atmosféru naladily regionální hudební skupiny.

Návštěvníky potěšil i trojnásobný rekordman ČR František Vitásek, který všem ukázal své kreativní umění v řezbářství zaměřené na motorovou pilu. Historiky čekala tradiční tavba železa anebo lesní galerie, kde Spolek Přátelé Vrbenska představil svou činnost a desetiletou působnost organizace. Stanoviště také doplnili prezentací svých aktivit a projektů Nadace OKD a Moravskoslezský kraj. Nedělní lesní program na Drakově zpestřil další ročník Drakovského plaváčka.

Letošní akci, na kterou zavítali lidé z celé ČR a Moravskoslezského kraje, pořádal Spolek Přátelé Vrbenska ve spolupráci s Lesy ČR, mnohými sdruženími, organizacemi a zájemci se podílet na lesní slavnosti. Mediálními partnery bylo Studio STA a Moravskoslezský deník.

„Opravdu děkuji všem za jejich podporu, píli a čas, kterou věnovali do příprav a průběhu celé lesní slavnosti. Poděkování si zaslouží naši partneři – Nadace OKD a Moravskoslezský kraj, všichni pořadatelé a spolupořádající organizace. Taktéž děkuji všem sponzorům, dárcům a všem návštěvníkům za jejich hojnou účast,“ uzavřel letošní lesní slavnosti Karel Michalus, předseda Spolku Přátelé Vrbenska.

Reklama

Výběr článků