Hlavní obsah

Robin Hood na zámku Loučeň aneb Sherwood mezi labyrinty

16. 6. 2020, 14:11
Novinky, Ivana Kvasnicová

Zámek Loučeň o prázdninách bude opět patřit dětem. Akcí Robin Hood připomene dobu, kdy vznikala nejkrásnější díla z dávných dob. Nemusíte použít stroj času, stačí vstoupit bránou do zámeckého areálu, kde se jako mávnutím proutku ocitnete o několik století zpět. Akce se uskuteční od 1. do 28. srpna

Foto: zámek Loučeń
Článek

Na loučeňském zámku v té době žije kníže Hugo a kněžna Almérie a jejich čtyři děti Karolína, Egmont, Alexandr a Marie Terezie. Malí princové a princezny vyrůstají v době příběhů z dávných dob a zámek i park jim nabízejí bezpočet prostoru pro jejich dobrodružství.

Kníže s kněžnou připraví pro děti na prázdniny velké dobrodružství a přemění zámecký park v Sherwoodský les.

Robin z Locksley, který se zúčastnil v roce 1194 s králem Richardem I. Lví srdce křížové výpravy a unikl z maurského zajetí v Jeruzalémě, se s věrným přítelem Azeemem vrací do Anglie. V Nottinghamu se dozvídá, že byl jeho otec zavražděn, protože se odmítl přidat na stranu šerifa z Nottinghamu proti králi Richardovi.

Robin i jeho přítel nakonec naleznou útočiště v Sherwoodském lese, který ovládají zbojníci, vedené Malým Johnem a Willem Scarlettem. Robin se rozhodne zachránit lid před šerifovými krutostmi, a tak se stane vůdcem rozrůstající se bandy.

„Robin Hood a jeho družina zbojníků bude letošní léto na loučeňském zámku bojovat proti zlému šerifovi z Nottinghamu. Bude muset verbovat nové rytíře, cvičit je v lukostřelbě a turnajovém umění, nechá je vyzkoušet si zbroj a zbraně. Ti, kdo se na boj muže proti muži necítí, mohou zkusit výrobu polštářků, nebo zhlédnout práci kováře, a pokud se v našem zámeckém parku unaví, naleznou osvěžení ve zbojnickém ležení nebo restauraci Vtipná kaše,“ informovala Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.

Tato doba se odráží do letošního léta na zámku Loučeň. Na Loučeni se každé dítě stane malým zbojníkem z družiny Robina Hooda. Pomůže dobru zvítězit nad zlem, zachrání lady Marion a celou Anglii. Robinovi druhové a sám Robin Hood naučí děti všem dovednostem potřebných v boji se zlým šerifem a jeho přisluhovači.

Děti budou pod jeho dohledem plnit zbojnické úkoly, pomáhat Robinovi a jeho rodině v boji se zlým šerifem, zhlédnou scénky z dávných dob v zámeckém amfiteátru a navštíví zbojnické ležení. Robin Hood a jeho skupina je naučí střílet z luku, v restauraci bude připraveno zbojnické menu včetně vyhlášené Vtipné kaše.

Robin Hood a jeho družina se usadí v loučeňském zámeckém parku od 1. do 28. srpna.  Po celý srpen každé úterý, středu, čtvrtek a sobotu v rámci celodenního programu se zámecký park se svými 12 labyrinty a bludišti promění v Sherwood a vtáhne každého do atmosféry dávné doby legend a středověku.

„Doporučujeme návštěvníkům, aby si na návštěvu vyhradili alespoň 3-4 hodiny. Jedná se o celodenní zážitek. Návštěvu zámeckého parku, kde uvidíte Robina Hooda a jeho družinu a projdete přitom i 12 labyrintů a bludišť, lze spojit s prohlídkou zámku nebo třeba piknikem. Přes naše webové stránky si můžete piknikové koše objednat,“ dodala Kateřina Šrámková.

Reklama

Výběr článků