Hlavní obsah

První osobní vlaky projely Bohumínem po požáru v budově pro řízení provozu

17. 2. 2016, 19:24
Novinky, Josef Zajíc

V noci na 16. února projely přes Bohumín první osobní spoje od požáru v budově pro řízení provozu Správy železniční dopravní cesty, který vypukl v noci z 10. na 11. února. Jednalo se o noční dálkové vlaky mezi Českou republikou, Polskem a Slovenskem.

Foto: Josef Zajíc

Aktuální provoz ČD v Bohumíně. 17.2.2016 Ilustrační foto

Článek

V úterý 16. února byly na trať přes Bohumín vráceny i denní vlaky EuroCity spojující Varšavu s Vídní a Budapeští. S ohledem na sníženou propustnost a rychlost v postiženém úseku prodlouží vlaky po průjezdu přes Bohumín svou jízdní dobu přibližně o 20 až 30 minut.

V noci z úterý 16. na středu 17. února České dráhy částečně obnovily také provoz osobních regionálních vlaků ve stanici Bohumín. Vzhledem k omezení kapacity tratě i snížení rychlosti jízdy vlaků budou vlaky osobní dopravy jezdit od 17. února do odvolání v úseku Ostrava hlavní nádraží - Bohumín - Český Těšín podle výlukového jízdního řádu.

„V regionální dopravě pojedou osobní vlaky z Ostravy hlavního nádraží o zhruba 10 minut dříve, tedy přibližně každou 25. minutu tak, aby do Dětmarovic přijely včas nebo s minimálním zpožděním - a dále do Českého Těšína jely podle platného jízdního řádu. Podobně opačným směrem pojedou osobní vlaky z Českého Těšína podle platného jízdního řádu, z Dětmarovic do Ostravy hlavního nádraží pojedou o zhruba 12 minut déle a budou přijíždět do Ostravy hlavního nádraží  přibližně každou 35. minutu,” informoval Mgr. Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení GŘ KPP.

Cestující mohou sledovat aktuální situaci v opatřeních také stránkách www.cd.cz/omezenidopravy.

Reklama

Výběr článků