Hlavní obsah

Prostranství vedle ostravského Masarykova náměstí se upravují

19. 6. 2020, 9:04
Novinky, Josef Zajíc

Zelené plochy u Masarykova náměstí v Ostravě včetně proluky po bývalé květinové síni doznávají menších estetických změn. Upraví se plocha náměstí vymezena ulicemi Zámecká, Dlouhá a 28. října.

Foto: Josef Zajíc

Estetické změny v prostoru vedle Masarova náměstí v Ostravě. Vpravo ulice 28. října

Článek

V prostoru bude nový trávník, květiny, okrasné trávy a dřeviny, doplňovat je bude mobiliář. Práce provádí městská společnost Ostravské městské lesy a zeleň.

„Část prostranství v místě, kde dříve stával chátrající objekt květinové síně a okolní travnatá plocha s přerostlými keři, vypadaly nevzhledně a neupraveně. Protože jde o prostor blízko Masarykova náměstí v centru města, které je v posledních letech navštěvováno nejen přijíždějícími turisty, ale hlavně obyvateli města, byl vzhled tohoto území nedůstojný,” uvedla náměstkyně primátora města Ostravy pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Podle jejích slov bylo rozhodnuto udělat ve jmenovaném místě menší úpravy. Byly vysázeny keře, zarovnává se povrch a chystá se položení travnatého koberce.

Takto upravené místo bude sloužit i pro posezení a pikniky v rámci různých kulturních nebo sportovních akcí, které se posléze budou v prostoru konat. V místě po bývalé květinové síni vznikne dočasná instalace z rozchodníku (rod rostlin z čeledi tlusticovitých, v Ostravě byl již "koberec" z rozchodníku použit na tramvajové trati na ulici 28. října za zastávkou tramvají Karolina - pozn. aut.) a okrasných travin.

„Práce budeme koordinovat tak, aby se už v průběhu léta postupně z centrálního náměstí stalo příjemné místo pro trávení volného času, ale zároveň se na něm mohla konat každoroční sportovně-kulturní akce. V případě obou ploch se jedná o dočasné úpravy na následujících zhruba tři až pět let. Proluka po bývalé květinové síni je určena k budoucí zástavbě a na vedlejším prostranství může vzniknout například pop-up zóna včetně zázemí pro vánoční trhy a kluziště,” dodala Kateřina Šebestová.

Úprava proluky po bývalé květinové síni by měla být ukončena do 1. srpna letošního roku.

Reklama

Související témata:

Výběr článků