Hlavní obsah

Prostějovské divadlo naladí na Vánoce muzikálem

4. 12. 2016, 15:39
Novinky, Barbora Burešová

Muzikálové představení Hodinku na Štědrý den uvede Městské divadlo v Prostějově v sobotu 17. prosince v 19 hodin. Připomene tak tvorbu hudebního skladatele Jiřího Bulise v podání studentů Ateliéru muzikálového herectví JAMU v Brně.

Foto: archiv Divadla na Orlí
Článek

Dramaturgii vytvořila Dada Klementová, která vybrala z Bulisova širokého repertoáru dvacet pět písní, a z těch vznikl scénický koncert. Jde o sérii na sebe navazujících hudebních klipů a představení jednotlivé písně ilustruje a doplňuje. „Muzikálové představení Hodinku na Štědrý den uvádíme v předvánočním čase, abychom diváky na chvíli odlákali od shonu a umožnili jim příjemné a tak trochu nostalgické zastavení,“ sdělila ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Jméno skladatele Jiřího Bulise je s prostějovským divadlem jistým způsobem spojené, v 70. letech byl totiž autorem hudby pro HaDivadlo, které tehdy ještě nepůsobilo v Brně, ale právě v Prostějově. „Bulisovy písně zdejší publikum důvěrně zná. S Prostějovem spojují tohoto jedinečného skladatele doslova osudové nitky. Psal nádhernou hudbu pro HaDivadlo, oženil se tady, na zdejším hřbitově je jeho hrob,“ dodala ředitelka Maršálková.

Kromě toho psal také scénickou hudbu pro divadlo Husa na provázku k inscenacím Bolka Polívky, k filmům Věry Chytilové nebo spolupracoval s různými zahraničními divadly. V květnu 1993 předčasně v šestačtyřicetiletech zemřel při autonehodě na dálnici mezi Prostějovem a Olomoucí. Jeho hudba je však stále aktuální, jak dokazuje i nové zpracování jeho písní v Hodince na Štědrý den.

Reklama

Výběr článků