Hlavní obsah

Přístup plavcům do vody na Vltavě a Malši usnadní nová mola

1. 6. 2020, 9:24
Novinky, Redakce Novinky

Českobudějovičtí radní na svém jednání 28. května zadali veřejnou zakázku jednomu dodavateli, a to společnosti PROZAC s.r.o. na koupací mola. Dodání a instalace je do 30. června. Koupací mola usnadní plavcům přístup do vody na obou českobudějovických řekách.

Foto: Magistrát města České Budějovice, Mapy,cz

Článek

Na Vltavě to bude u Meteoru, u Lučního jezu, u tenisových kurtů Libra a v sousedství písečných pláží u Voříškova dvora. Dvě mola budou také na Malši, a to nad Velkým a Malým jezem.

„Chceme oživit okolí řek a více využít potenciál, který nabízí atraktivní poloha našeho města na jejich soutoku a vrátit se k tradici. Ostatně důraz na oživení nábřeží obou řek je jedním z opatření Strategického plánu města České Budějovice a toto opatření rozpracovala nyní strategická studie Město a voda,“ uvedl první náměstek primátora Juraj Thoma.

Příprava na instalaci mol probíhá v koordinaci s Povodím Vltavy od února letošního roku, teď byla kvůli pandemii koronaviru jen malá přestávka.

„Konzultovali jsme jejich materiálové a technické parametry a také výběr vhodných lokalit. Domluvili jsme se, že Povodí navíc před letní sezónou vyčistí stávající vstupní schody k řekám,“ dodal náměstek s tím, že ze dvou variant po důkladné úvaze nakonec město preferuje dřevěná mola namísto původně avizovaných plastových segmentů.

Náklady na osazení jedné lokality jsou 127 tisíc korun bez DPH. První plavci na mola vstoupí už v červnu.

Reklama

Výběr článků