Hlavní obsah

Praha 10 oslaví Den hudby, vystoupí Sto zvířat, Kapitán Demo, The Dixieboys i začínající muzikanti

15. 6. 2017, 15:32
Novinky, Darina Boumová

Ve středu 21. června se na hlavních veřejných prostranstvích v Praze 10 rozezní rock, hip hop i vážná hudba. Uskuteční se zde první ročník akce Žij s hudbou s Prahou 10, vystoupí Sto zvířat, Kapitán Demo, The Dixieboys i amatérské skupiny. Akci pořádá Praha 10 a vstup je zdarma.

Foto: Darina Boumová

plakát

Článek

První ročník akce Žij s hudbou s Prahou 10 se odehraje na čtyřech lokalitách v Praze 10 a veřejnosti nabídne stylově rozmanitý program.

Konkrétně scéna v Malešickém parku se zaměří na rock a pop, v parku Gutovka zazní hip hop a elektronická hudba, scéna v Heroldových sadech bude patřit jazzu a vážnějším hudebním žánrům, poslední podium bude před OC Eden.

Akce nabídne na všech čtyřech místech veřejnosti vystoupení předních českých skupin jako Sto zvířat, The Prostitutes, The Dixieboys, Kapitán Demo, Pio Squad nebo Pražský pouťový orchestr. Program doplní lokální umělecké soubory, muzikanti, DJs, beatboxeři další alternativní umělci.

Příležitost pro začínající muzikanty

Velký prostor chce pořadatel akce, městská část Praha 10, dát začínajícím skupinám a zpěvákům. Kterákoli kapela, zpěvák, či hudební formace se může přihlásit a předvést své hudební umění před publikem.

„Vnímáme to jako skvělou možnost pro začínající hudebníky koncertovat pro veřejnost, navíc na stejném pódiu se známými uspěnými kapelami. Současně je to netradiční oživení a zpestření kulturního života a využití veřejného prostoru pro naše občany,“ představil záměr městské části první zástupce starosty Prahy 10 Tomáš Pek.

Podobné akce probíhají již více než 30 let v řadě měst po celé Evropě a nyní nově i v Praze. Každoročně se tak 21. června ulice, parky, náměstí a jiná veřejná prostranství promění na improvizované koncertní sály. Vystupují zde amatérští hudebníci spolu s profesionálními muzikanty, aby přiblížili krásu a rozmanitost hudby všech možných žánrů kolemjdoucím. 

Reklama

Výběr článků