Článek
Podobu známek navrhla známá výtvarnice a řezbářka Jarmila Hladová, která už mnoho let žije právě v Sedloňově. „Vznikly čtyři návrhy sedloňovských pamětihodností – kostela, lípy, znaku. A protože jsme si nakonec nedovedli vybrat, tak jsme použili všechny čtyři. Známky jsou povedené a určitě se stanou předmětem sběratelského zájmu filatelistů,“ uvedl před slavnostním křtem Josef Ježek.
Ještě předtím připomněla starostka Hana Ježková, že poštovní úřad zde vznikl 1. července 1870 a dále konstatovala: „Je paradoxem, že slavíme v době, kdy bojujeme o jeho zachování, protože by měl být v rámci redukce poštovních služeb zrušen.“ Uvedla také, že pošta patří mezi základní služby a že věří v její zachování v obci.
Autorka známek Jarmila Haldová působí v Sedloňově i jako kronikářka, a tak účastníky slavnosti seznámila s historií pošty jako instituce a samozřejmě také s důležitými daty zdejšího poštovního úřadu.
O sedloňovské poště v historických zápisech mimo jiné vyčetla: „Po zřízení úřadu se sem z Dobrušky přivážely zásilky denně, i v neděli. Zároveň byl ustanoven poštmistrem Johann Dörner, který byl také starostou a majitelem čp. 19. Pošta je doložena i písmákem Aloisem Beerem, který ji zakreslil do plánku obce. Poselská pošta zde trvala do 1. 11. 1871, toho dne sem přijela první jízdní pošta a přes Sedloňov bylo navázáno spojení mezi Novým Městem a Olešnicí. Dosavadní posel pak opatřoval spojení jen mezi Sedloňovem a Deštným.“
Archy s půvabnými známkami a originální poštovní schránky, které z kartonu vyrobila firma Servisbal Obaly a kresbami vyzdobily děti spolu s výtvarníky, jsou nyní vystaveny v prostorách obecního úřadu.
Slavnostní křest poštovních známek.
Výtvarný návrh poštovních známek vytvořila Jarmila Haldová.
Jarmila Haldová mluví o historii pošty.
Známky se znakem Sedloňova.