Hlavní obsah

Podvodnice vylákala z mužů tři milióny

20. 1. 2014, 13:13
Novinky, Leona Roháčková

Čtyřiatřicetileté ženě z Olomoucka se podařil husarský kousek. Na své údajné dluhy vylákala od důvěřivců tři milióny. Jejímu nespornému kouzlu osobnosti a umění manipulace naletěli hned tři pánové. Ženě hrozí až osm let vězení.

Foto: Leona Roháčková
Článek

Podvodnici, která vystupovala pod smyšleným příjmením a vymýšlela si nejrůznější legendy, jako například to, že má dluhy, spoustu poplatků a hrozí jí exekuce, naletěl šedesátiletý muž a devatenáctiletý mladík, oba ze Šumperka.

Nejvíc na podivnou známost doplatil třetí důvěřivec. „Od padesátiletého muže z Prostějovska vylákala od června 2011 do prosince 2012 postupně dva a tři čtvrtě miliónu korun,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Šedesátiletý Šumperák jí během roku a půl dobrovolně dal 260 700 korun. „I když mu vrátila necelé dva tisíce, dobrovolně jí věnoval ještě televizor za 9 tisíc,“ dodala Urbánková. Televizi žena vydala a policisté ji vrátili majiteli. Devatenáctiletého mladíka podvodnice zneužila celkem pětkrát, vymámila z něj 16 600 korun, ale vrátila mu jen čtvrtinu.

Za podvod hrozí ženě trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let.

Reklama

Výběr článků