Hlavní obsah

Pacienty i personál nově hlídá v přerovské nemocnici bezpečnostní služba

24. 9. 2015, 8:58
Novinky, Radka Miloševská

Vedení Nemocnice Přerov vyslyšelo přání svých zaměstnanců a pro zvýšení bezpečnosti najalo v těchto dnech agenturu. Zdravotnický personál potvrzuje, že se v přítomnosti ochranky a díky její asistenci u agresivních pacientů či nevítaných návštěv nyní cítí bezpečněji.

Foto: archiv nemocnice

Personál a pacienty v Nemocnici Přerov hlídá nově bezpečnostní agentura.

Článek

Příčin k zavedení bezpečnostní agentury v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL, bylo hned několik.

„Stává se, že hospitalizujeme podnapilé osoby, které se zranily například při potyčce. Nebo se k nám dostávají s různými úrazy lidé pod vlivem návykových látek. Někdy se do nemocnice na návštěvu pacienta snaží dostat skupiny příbuzných v pozdních hodinách, ruší nebo dokonce i ohrožují personál,“ vyjmenovává důvody přítomnosti ochranky hlavní sestra Mgr. Zuzana Krčková.

Ze svého stanoviště na vrátnici nemocnice provádějí pracovníci bezpečnostní agentury pravidelné obchůzky rizikových míst, jako je ambulance s nepřetržitým provozem či přízemní prostory dětského a gynekologického oddělení. Jejich úkolem je dohlížet v nočních hodinách na bezpečný a klidný provoz nemocnice, a to vždy od pátku do neděle a ve sváteční dny.

Důvodem k zásahu ochranky mohou být nejen osoby, které vnikly do areálu neoprávněně, ale také agresivní pacienti. Nevítané návštěvníky služba zadrží a vyvede nebo v závažnějších případech předá Policii ČR. U agresivních pacientů pak mají bezpečnostní pracovníci za úkol pomoci ošetřovatelům pacienta zklidnit a zajistit, aby nedošlo k napadení nebo ke způsobení škody. Veškerá činnost včetně obchůzek je zaznamenávána do služebního deníku. Tam už je za krátkou dobu fungování ochranky zapsán první vážný zásah u silně podnapilého pacienta na chirurgické ambulanci.

Personál je s novinkou spokojený. „První dojmy sester z nočních služeb jsou pozitivní. Říkají, že s pocitem, že jim někdo kryje záda, se jim mnohem lépe pracuje,“ hodnotí situaci staniční sestra chirurgické ambulance Mgr. Marta Sivcová.

Reklama

Výběr článků