Hlavní obsah

Pachatelka tvrdila, že netuší, jak se ukradený mobil dostal do její kabelky

21. 5. 2014, 19:57
Novinky, Vratislav Konečný

V úterý večer prováděli pražští strážníci z Hlídkového útvaru běžnou hlídkovou činnost ve stanici metra Můstek, trasa A. Poté, co na nástupiště přijela vlaková souprava, nastoupili do prvního vozu soupravy.

Foto: Vratislav Konečný

ilustrační foto

Článek

Vlak ve stanici ale stál nezvykle dlouho. Po chvíli se z reproduktorů v soupravě ozvala výzva řidiče metra, aby cestující opustili dveřní prostor.

Strážníci se vydali zjistit příčinu zdržení. Ve třetím vagónu uviděli ženu, tisknoucí k tělu kabelku, kolem níž se shluklo několik osob. Další drželi rozevřené dveře a volali na hlídku.

Dvě anglicky hovořící dívky ukazovaly na ženu a na kabelku, jedna sdělila strážníkům, že byla okradena a její mobil je v ženině tašce. Označená pachatelka se dívkám náhle vysmekla a pokusila se o útěk. Hlídka jí v tom však okamžitě zabránila. Policisté zúčastněné vyzvali, aby vystoupili, ať metro může odjet.

„Žena měla v pootevřené kabelce skutečně mobilní telefon, který se snažila skrýt hlouběji dovnitř. Poškozená najednou chytila pachatelku za ruku, sáhla ji do kabelky a mobil vytáhla. Strážníkům sdělila, že jí pachatelka odcizila mobil ze zadní kapsy kalhot. Tuto verzi potvrdila i svědkyně události. Pachatelka však strážníkům tvrdila, že vůbec netuší, jak se jí telefon do tašky dostal," informoval mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. 

Pro podezření ze spáchání trestného činu hlídka ženu zadržela a předala Policii ČR k dalšímu šetření. Následně bylo zjištěno, že pachatelka byla vedena v databázi hledaných a pohřešovaných osob.

Reklama

Výběr článků