Hlavní obsah

Okolí Společenského centra - Kino 70 v Dobrušce dostává zcela jinou podobu

28. 4. 2014, 20:38
Novinky, Dana Ehlová

Takřka před dokončením jsou úpravy okolí (tzv. předprostoru) Společenského centra – Kino 70 v Dobrušce. Na podzim loňského roku zmizely původní přístupové cesty, chodníky, záhony a rabátka, aby se na jaře letošního roku představila tato lokalita v novém moderním kabátě.

Foto: Dana Ehlová

Okolí Společenského centra - Kino 70 v Dobrušce získává zcela novou podobu.

Článek

Do konce května by zde měl vzniknout kultivovaný městský prostor, který bude korespondovat s funkcí budovy. Záměr potvrdila i Jana Doucková, z odboru rozvoje města: „Cílem těchto je úprav zvýšit atraktivitu prostoru a vtisknout mu novou identitu moderním pojetím dlážděných chodníků, městského mobiliáře a vegetačních úprav a nabídnout tak občanům dostatek prostředků k nerušenému odpočinku.“

V minulých dnech už došlo k výsadbě velmi zajímavě tvarovaných vzrostlých platanů s korunou připomínající slunečník, osazeny byly lavičky a další vybavení.

Od začátku úprav budí také velkou pozornost kolemjdoucích studna, jejíž základy byly nalezeny při provádění stavebních prací. Její nadzemní okrouhlá část tvořená atypickými na míru vyrobenými tvárnicemi s led osvícením bude zakryta ozdobnou kovanou mříží. Studna je i dnes plně funkční, a tak bude její voda sloužit pro závlahu nové zeleně.  

Další novinkou se stane brankami uzavřené, ale veřejně přístupné dětské hřiště s pružinovou houpačkou, kolotočem a průlezkou se skluzavkou. Vzhledem k tomu, že právě tato část předprostoru je na dohled z terasy patřící ke kavárně v budově centra, návštěvníci jistě ocení možnost zabavení svých malých potomků během posezení u dobré kávy.

Se všemi úpravami předprostoru budovy jde ruku v ruce i oprava povrchu a zábradlí terasy kulturního centra, kde starou dlažbu a zkorodované zábradlí nahradily nové prvky.

Aby celkový dojem nemohlo nic kazit, nezapomněli projektanti ani na návštěvníky, kteří přijedou za kulturou či občerstvením na kole, a proto pod terasou vznikne zpevněná plocha pro stání bicyklů.     

Reklama

Výběr článků