Hlavní obsah

Oidipus Tyranus v RockOpeře Praha oslavil deset let od premiéry

1. 3. 2019, 13:55
Novinky, Tomáš Kopečný

RockOpera Praha uvedla poslední únorový večer reprízu jedné ze svých nejslavnějších rockových oper Oidipus Tyranus. Od premiéry díla na motivy Sofoklovy antické tragédie letos uplyne deset let. Dodnes se nedočkala jediné derniéry. V rámci oslav výročí se odehrála autogramiáda hlavních hvězd.

Foto: Archív RockOpera Praha

Viktor Dyk jako nejvýraznější pěvecká tvář RockOpery Praha nesměl chybět ani v obsazení jubilejní reprízy Oidipa Tyrana

Článek

„Rockovou operou Oidipus Tyranus jsme před deseti lety plynule navázali na náš jevištní debut Antigona. Už tehdy se o RockOpeře Praha hodně mluvilo, a to nejen v prostředí tuzemské rockové scény. Koncept divadla natolik zaujal veřejnost, že záznam Oidipa Tyrana odvysílala i Česká televize,“ popisuje s nadšením zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Tím však úspěchy Oidipa Tyrana nekončí. Video ke skladbě z této opery Chci pravdu má aktuálně již téměř 340 000 zhlédnutí na YouTube a stalo se vůbec nejsledovanějším klipem RockOpery Praha. Zájem budilo také dvojalbum, které k dílu vyšlo. Hudební nosiče se studiovou verzí velkolepého díla se již jednou zcela vyprodaly, a tak v roce 2016 vyšla reedice s úplně novým obalem z dílny Michaely Fišerové.

„Od premiéry se lehce obměnilo obsazení, ovšem nejvýraznější tváře zůstávají ve svých rolích už celých deset let. Patří mezi ně Jan Toužimský, Viktor Dyk, Kamil Střihavka a mnoho dalších. Abychom pořádně oslavili desetileté výročí, připravili jsme si pro diváky speciální autogramiádu hlavních hvězd, která proběhla před představením,“ dodala Pavla Forest.

Reklama

Související témata:

Výběr článků