Článek
Žáci budou sami vyznačovat do tzv. školní mapy nebezpečných míst trasy a místa, která oni sami považují za nebezpečná na cestě do a ze školy. Na základě této, žáky a učiteli vytvořené mapy, zpracuje odborník dopravně - inženýrskou studii s návrhy, jak dopravní bezpečnost v okolí školy zvýšit. Tuto studii poté žáci předají zástupcům obce a policie.
Škola bude v rámci projektu též realizovat drobnější opatření na podporu šetrné mobility. „Máme v plánu opravit přístřešek na kola a také pořídit stojany na kola či koloběžky,“ prozrazuje Mgr. Jana Nováková Hotařová, koordinátorka projektu na škole v Kamenici.
Součástí projektu bude také červnový projektový den, během něhož budou žáci soutěžit v jízdě zručnosti na kole a jiných soutěžích s dopravní tematikou. V září proběhne na Den bez aut akce s názvem Pěšky bezpečně s rodiči do školy.
„V říjnu ve škole v Kamenici uspořádáme promítání pro žáky i veřejnost o ekologicky šetrném způsobu trávení dovolené. Cyklotramp Martin Vítek poté s fotkami zavítá i do Třebíče,“ láká Eva Králíková, konzultant projektu ze střediska ekologické výchovy Chaloupky o. p. s. Ke konci projektu se pak bude navrhovat tzv. školní plán mobility, který by měl motivovat žáky i učitele, aby se do školy dopravovali bezpečněji a ekologicky šetrněji.
Generálním partnerem programu Na zelenou je finanční skupina AXA, záštitu poskytuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a nově také Ministerstvo dopravy ČR.
Mezi důležité úkoly k vyhodnocení bezpečnosti patří také počítání aut