Hlavní obsah

Na veletrhu For Home Decor měl premiéru nový brambořík

6. 9. 2015, 16:52
Novinky, Lenka Žáčková

Na veletrhu FOR HOME DECOR v Praze v Letňanech se od čtvrtka 3. září až do soboty 5. září prezentovala Česká květina.

Foto: Lenka Žáčková

Sopranistka Pavlína Senič, malíř Václav Florian a florista Pavel Hruška

Článek

V Letňanech proběhl nový veletrh FOR HOME DECOR, kde se prezentovali výrobci a dovozci dekorací, bytových doplňků a dárků. Svou velkou příležitost dostal také projekt Česká květina. Označení Česká květina je udělováno Svazem květinářů a floristů České republiky. Svaz takto označuje své nejlepší produkty tradičních pěstitelů okrasných květin v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

Královnou floristické show byl venkovní voňavý brambořík – Cyclamen persicum „METIS“, který měl na českém trhu premiéru. Na veletrhu ho prezentoval přední český florista Pavel Hruška, místopředseda Svazu květinářů a floristů České republiky.

Podpořit České květiny slovem i písní přišel také podpořit baletní mistr Vlastimil Harapes. Pozvání neodmítli ani operní pěvkyně Pavlína Senič, malíř Václav Florian a zpěvačka Jana Chládková. Sopranistka Pavlína Senič v roce 2014 prezentovala Českou květinu na svém Vánočním turné, tehdy však, jak jinak, prezentovala Vánoční hvězdu (Poinsettia).

Každý den v čase mezi 13:00 a 14:00 hodinou uváděl Pavel Hruška floristickou „talk show“, kde se mohli zapojit nejen milovníci květin, ale i návštěvníci či vystavovatelé. Celá řada z nich si o bramboříky samotné i zasoutěžila. Velké překvapení bylo nachystáno pro Pavlínu Senič, které zde byl předán její vlastní portrét ve stylu pop-art, jehož autorem je Václav Florian. Nadšením se jí prý na chvíli dech zatajil.

Česká květina je registrovaná známka kvalitních tuzemských květin. Logo Česká květina může být použito pouze se souhlasem Svazu květinářů a floristů výhradně na kvalitní rostliny. Květinám pěstovaným pod touto značkou je věnována nejvyšší odborná péče a jsou pod pečlivým dohledem Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Jsou garantovány české normy, profesionální pěstování, důraz na kvalitu, zdraví rostlin i ekologii.

Reklama

Související témata:

Výběr článků