Na Ostravské laťce 2014 zdolal Jaroslav Bába 224 cm a skončil třetí

Novinky, Josef Zajíc

V pondělí 27. ledna se v Ostravě konal první mítink Czech High Jump Grand Prix - Ostravská laťka. Nejlepší borci všech věkových kategorií se sešli v hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Plzeňské ulici v Ostravě-Zábřehu.

Ostravská laťka. 27.1.2014. Hala Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě.

Tradiční atletická soutěž byla zahájena v 13.00 hodin soutěží žákyň a ukončena velmi kvalitní soutěží mužů ve 20.15 hodin.

Od 16.30 hodin v již zaplněné hale soutěžilo šest žen. Nejlepšího výsledku dosáhla atletka z Vítkovic Magdalena Nová, která zdolala laťku ve výšce 183 cm. Stejnou výšku skočila Michaela Hrubá, ale měla více neúspěšných pokusů. Třetí místo obsadila Leona Silnicová výkonem 172 cm.

Od 18.00 hodin pokračovala soutěž mužů. Soutěžilo 16 závodníků z Ruska, Polska, Slovenska, Japonska, Baham a České republiky. Zahajovací výška byla rozhodčími nastavena na 195 cm. Tuto výšku zdolali všichni zúčastnění skokani.

Úrověň závodníků byla vysoká. Ještě na výšce 215 cm zůstávalo 12 soutěžících. Osudnou se stala postupná výška 220 cm, na které ztroskotali téměř všichni.

V závodním poli zůstali jen tři soutěžící, kteří se připravovali zdolat výšku 224 cm. Suverénně tuto výšku skočil ruský reprezentant Danil Tsyplakov. Na druhý pokus skočil závodník z Polska Wojceich Theiner. Bábovi  se laťku podařilo skočit na třetí pokus.

Výšku 227 cm opět bez problému překonal ruský reprezentant. Bába vynechal a Polák si po dvou nezdarech nechal třetí pokus na výšku 230 cm. Laťku v této výšce již nikdo nepřekonal.

Za přítomnosti médii byli slavnostně dekorování nejlepší. Ostravskou laťku 2014 vyhrál ruský reprezentant Danil Tsyplakov - 227 cm. Na druhém místě stál na stupních vítězů polský závodník Wojceich Theiner - 224 cm a třetí příčku obsadil Jaroslav Bába - 224. Závodníky dekorovala Taťana Netolíčková - Kocembová  spolu s Martinem Štěpánkem, náměstkem primátora města Ostravy.

Ostravská laťka 2014 byla důstojnou součástí projektu OSTRAVA!!! Evropské město sportu 2014.