Hlavní obsah

Na koncertě Ukradené Vánoce ČNSO v Obecním domě zazpívá i David Kraus

20. 11. 2016, 8:11
Novinky, Robert Rohál

Český národní symfonický orchestr zakončí mimořádně úspěšný rok koncertem Ukradené Vánoce ČNSO. Koncert, na němž s tímto tělesem vystoupí zpěvák David Kraus, se uskuteční 13. prosince od 19.30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Foto: archvi ČNSO

Koncert Ukradené Vánoce ČNSO proběhne v Obecním domě.

Článek

Na tradičně očekávaném koncertě zahraje Český národní symfonický orchestr filmové skladby a vánoční písně. Skladbou Halelujah v symfonické verzi pak složí hold nedávno zesnulému Leonardu Cohenovi.

Program je nazván podle animovaného muzikálu Tima Burtona s hudbou Danny Elfmana, který s ČNSO vystoupil v rámci festivalu Prague Proms v roce 2014. Ze snímku Ukradené Vánoce zazní písně Jack´s Lament a What´s This?, které se symfoniky zazpívá David Kraus.

„Musím říct,  že jsou to nejtěžší songy, jaké jsem se kdy učil. Ve filmu je zpívá kostlivec, takže je tam spousta skřehotání a zvláštních zvuků, které se obtížně provádějí živě. Sám Elfman prý vyprávěl, jak měl na Prague Proms obavu to dát. Momentálně písně korepetuju, nebudu je zpívat úplně jako kostlivec, ale zvolil jsem klasičtější formu, ne kopii Dannyho Elfmana,“ popsal přípravy svého prvního vystoupení s ČNSO David Kraus.

Repertoár první, filmové poloviny večera doplní skladby Johna Williamse Star of Bethlehem, Somewhere in My Memory a Merry Christmas. 

Druhou část koncertu budou tvořit vánoční písně, například ukrajinská koleda Ščedryk, která pod názvem Carol Of The Bells zazněla ve filmu Sám doma 2. Sváteční program uzavře suita z Čajkovského baletu Louskáček a Händelovo Aleluja. 

Účinkují Český národní symfonický orchestr, který bude dirigovat Kryštof Marek, dále David Kraus (zpěv) a Kantiléna & Smíšený sbor ČNSO.

Reklama

Výběr článků