Hlavní obsah

Na cenné medaile dosáhly Mažoretky Colloredo během republikových soutěžích v twirlingu

6. 12. 2016, 8:38
Novinky, Dana Ehlová

Několik cenných kovů přivezly opočenské Mažoretky Colloredo ze soutěží v twirlingu, které se nedávno uskutečnily v Liberci a Lomnici nad Popelkou. S předstihem tak nadělily sobě i trenérkám blýskavé vánoční dárky.

Foto: Mažoretky Colloredo (archiv)
Článek

Nejprve na začátku listopadu přivezly Mažoretky Colloredo do Opočna medailová umístění z Libereckého poháru a na konci stejného měsíce také z Národního twirlingového poháru tříd B a C v Lomnici nad Popelkou, kde se zúčastnili zástupci pětadvaceti oddílů celé ČR.

V Liberci soutěžily Anna Ludvíková, Renata Faltová, Klára Peřinová a Markéta Horáková ve věkových kategoriích juniorka mladší a starší tříd B a C. Všechna děvčata se představila jak v rytmickém tanečním sólu, tak v povinném sólu.

„Domů jsme se vrátily se dvěma vítězstvími. Klára Peřinová vyhrála svoji kategorii v povinném sólu, navíc byla bronzová v rytmickém tanečním sólu, kde zvítězila Anna Ludvíková. Markéta Horáková přidala stříbro z povinného tanečního sóla,” prozradila spokojená trenérka Věra Jurášková.

Klání v Liberci však bylo "pouze" jakousi generálkou pro účast na mistrovství republiky, přesněji Národním twirlingovém poháru tříd B a C v Lomnici nad Popelkou, kam odjelo z Opočna pět děvčat.

Všechny dívky absolvovaly rytmické taneční sólo - úroveň byla vysoká, přesto Klára Peřinová s Martinou Tošovskou prošly až do finále, kde Klára získala stříbrnou medaili.

Druhý den se Klára Peřinová spolu s Markétou Horákovou představily v povinném sólu. „Markéta prokázala, že je bez nervů a zvítězila,” hodnotila úspěch trenérka Jurášková, která kvituje, že ji v přípravě účinně pomáhá Kateřina Vašatová, zatímco její maminka Martina převzala tíhu zodpovědnosti za péči o závodnice během soutěží.

Sólové disciplíny se staly v současné době prioritou opočenských reprezentantek a to jak v twirlingu, tak co se týče klasických mažoretek. „Přinášejí stále nové věci a oproti skupinovým skladbám i větší variabilitu,” prozradila Věra Jurášková s tím, že v týmu, který připravuje, má nyní deset starších děvčat a celou dvacítku malých adeptek tance i pochodu s hůlkou. 

Reklama

Výběr článků