Hlavní obsah

Muzikál Sněhová královna vstupuje do druhé divadelní sezóny

27. 9. 2015, 16:20
Novinky, Petr Mráček

Po úmorných letních vedrech se můžete příjemně přeladit do nastávající podzimní a zimní atmosféry v divadle Hybernia s původním českým muzikálem Sněhová královna. Muzikál má od své loňské premiéry za sebou již 70 úspěšných repríz a na prkna divadla Hybernia se od 11. října vrací ve dvaceti exkluzivních představeních.

Foto: archív autora

Sněhová královna

Článek

Sněhová královna je patrně nejznámější pohádkou H. CH. Andersena. Příběh je smutný, ponurý, ale autoři libreta Jan a Alena Pixovi, ho převyprávěli tak, aby se diváci zasmáli a pobavili. Příběh umocňuje působivá hudba známého skladatele Zdeňka Bartáka, ve skvělém aranžmá jeho syna Daniela a divák se opravdu nemá čas nudit.

Téměř dvouhodinové představení dokážou jedním dechem sledovat i ti nejmenší diváci. Texty písní napsala Kristýna Pixová, a song Sněhová královna Ondřej Suchý. Působivá  je scéna Martina Černého, kostýmní výtvarnicí je talentovaná  Kateřina Bláhová, choreografie celého muzikálu nastudovala Helena Peerová, závěrečnou choreografii souboje  nově připravila choreografka Petra Parvoničová. Režie se ujal známý herec a režisér Lumír Olšovský.

Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON – dobro. Za ztvárnění postavy ONY byla v letošním roce  nominována Michaela Nosková na divadelní cenu Thálie. Vynikajícím způsobem ztvárňují tuto roli i obě  alternace – Linda Finková, nebo Michaela Zemánková. Dobro – postava ON,  v podání  vynikajících herců a zpěváků Daniela Bartáka, Lumíra Olšovského, nebo Petera Strenáčika je opravdu silným zážitkem.

V činoherní roli Sněhové královny se střídají Dáda Patrasová a Mahulena Bočanová, v roli rozmarné letní princezny Sabina Laurinová a Eva Kleinová. Velkým hereckým úkolem je v muzikálu čtyřrole, ve které dostali příležitost  Felix Slováček jr. a Jan Vlas.

V rolích Gerdy na vás velmi mile zapůsobí Ivanka Korolová, Míša Sejnová a Anna Julie Slováčková, které spolu s Kayi – Davidem Gránským a Janem Kopečným pro své diváky vymysleli podzimní soutěž.  

Pokud  natočíte sebe,  nebo svého kamaráda, jak zpívá píseň Sněhová královna a nahrávku přidáte  na facebook Sněhové královny, můžete vyhrát  vstupenky, programy a CD z muzikálu. Na pět nejlepších čeká večer se všemi Gerdami a Kayi v luxusní restauraci v Praze. Proto neváhejte, točte a nahrávejte! Podrobné informace o soutěži i o muzikálu najdete na  webových stránkách snehovakralovna.cz

Reklama

Výběr článků