Hlavní obsah

Muzikál My Fair Lady zahrají ve Zlíně naposledy

2. 10. 2015, 14:30
Novinky, Hana Vondrášková

Pohádkový příběh My Fair Lady o svérázné a nezkrotitelné květinářce Líze Doolittlové, z níž se snaží zarputilý profesor fonetiky Henry Higgins udělat ozdobu vyšší společnosti, se odehraje na prknech Městského divadla Zlín v sobotu 17. října naposledy.

Foto: archiv MDZ

My Fair Lady.

Článek

Broadwayský muzikál vidělo od zlínské premiéry v dubnu 2014 téměř 13 000 diváků. Režíroval jej Zdeněk Dušek, jenž se zlínskými herci v minulosti nastudoval například úspěšnou Figarovu svatbu nebo Výbornou kachnu.

Slavná muzikálová komedie vznikla podle hry George Bernarda Shawa Pygmalion. V roce 1956 zazářila na Broadwayi a brzy poté se dočkala také filmového zpracování. Podle režiséra Zdeňka Duška je to jedna z nejkrásnějších verzí pohádky o Popelce, kdy je chudá dívka nalezena princem a končí to svatbou.

„Ten film je krásný. Přemýšleli jsme, jak to udělat, abychom se neopakovali, aby to bylo naše,“ prozradil režisér s tím, že nakonec vsadil právě na pohádkovost a na kontrast. „Vytvořili jsme na jevišti dva světy, naprosto odlišné, aby bylo vidět, co všechno Líza dokázala a že to není jen o tom, že se naučila říct pár vět a tančit. Ona změnila celou svou bytost a skupenství,“ zdůraznil.

Původní svět Lízy Doolittlové je neučesaný, zvířecí. Prostředí, do kterého ji uvede Henry Higgins, je naopak uhlazené, plné půvabu a elegance. Tomu odpovídají také originální kostýmy z dílny Evy Jiřikovské a scénografie Milana Popelky

V hlavních rolích muzikálu účinkují Radovan Král (Henry Higgins), Kateřina Liďáková v alternaci s Markétou Kalužíkovou (Líza Doolittlová) a Luděk Randár (plukovník Pickering).

Vstupenky na derniéru jsou ještě k dispozici v pokladně a na webu divadla.

Reklama

Související témata:

Výběr článků