Mostecká 4. ZŠ bronzová ve finále Ligy škol, Jandečka v TOP16 stříbrný

Novinky, Tomáš Vítámvás

O titul nejlepšího žákovského družstva bojovali malí billiard-hockeyisté ve finále šestnáctého ročníku Ligy škol. Hrálo 21. března v Brně-Kohoutovicích na půdě obhájce vítězství, týmu CVČ Legato Kohoutovice.

billiard-hockey šprtec – finále Žákovské Tour v Brně

Domácí také nakonec vyšli z turnaje po dramatickém průběhu vítězně. Vidět ovšem byli i Mostečtí. Výborný výkon celé sestavy 4. ZŠ Most (Matěj Zienert, Jakub Schlösser, Jakub Fabry, Martin Halada) byl korunován ziskem bronzových medailí. Pro tým vedený Jakubem Melichem byl přitom již postup do celostátního kola nejlepším dosavadním výsledkem.

Celkově potřetí startovali ve finálovém turnaji žáci ZŠ Janov. Stejně jako v předchozích případech dokázali favority trápit, na nejvyšší příčky to ale ani tentokrát nestačilo. Janov obsadil sedmé místo.

Podobně dramatické jako finále Ligy škol bylo i zakončení sedmnáctého ročníku Žákovské Tour. Až do posledních minut byli ve hře o medaile v TOP16 Vojtěch Jandečka (BHC StarColor Most „B“) a Jan Parák (KSH CorroTech Meziboří). Jandečka v závěrečném kole zdolal domácího Chaloupku a vybojoval stříbro. Naopak Parák podlehl Martinu Bednářovi ze Žďáru nad Sázavou a obsadil páté místo. Jeho přemožitel se mohl radovat z celkového vítězství. Další mezibořský hráč Jan Chládek ztratil naději na přední umístění již v polovině turnaje a skončil jedenáctý.

Billiard-hockeyisté hráli v Brně žákovská finále, naproti tomu air-hockeyisté se utkali v Mostě při turnaji regionální úrovně. I na něm ale startovali hráči žákovského věku. V Poháru 15. ZŠ Most zvítězil David Kučera.

VÝSLEDKY:

BILLIARD-HOCKEY ŠPRTEC

·         Liga škol – celostátní finále: 1. CVČ Legato Brno-Kohoutovice, 2. ŠK ZŠ Pečky, 3. 4. ZŠ Most

·         Žákovská Tour – finále TOP16: 1. Martin Bednář (BHL Zekatel Žďár nad Sázavou), 2. Vojtěch Jandečka (BHC StarColor Most „B“), 3.  Tomáš Chaloupka (Fluke Kohoutovice)

AIR-HOCKEY

·        Pohár 15. ZŠ Most – Český pohár jednotlivců, kat. „B“: 1. David Kučera, 2. Lukáš Tomko, 3. Petr Vlasák (všichni 15. ZŠ Most)