Miřejovický půlmaratón vyhrál Čivrný ze Semil, přihlásil se až na poslední chvíli

Novinky, Martin Tlustý

Třiatřicetiletý Jiří Čivrný ze Semil vyhrál šestý ročník Miřejovického půlmaratonu, když rovinatou trať zdolal za jednu hodinu, 16 minut a 49 vteřin.

Jiří Čivrný, který celou dobu běžel stále v čele, protíná cílovou pásku šestého Miřejovického půlmaratonu.

Čivrný byl v předchozím roce celkově druhým mužem Českého běžeckého poháru. Z letošního Midwinter Marathonu v nizozemském Apeldoornu si přivezl stříbrnou medaili. Vítězný severočeský borec naběhá 20 km denně a mimo jiné se pilně připravuje na letošní říjnový maratón ve švýcarském Lausanne.

První místo v kategorii žen získala již tradiční favoritka a přední česká běžkyně Kateřina Kriegelová s časem 1:27:31.

Na trať letošního šestého Miřejovického půlmaratonu v sobotu 2. srpna vyběhlo celkem 207 běžců a běžkyň, mnoho předem přihlášených se letos nedostavilo, naopak vítěz letošního půlmaratónu Čivrný se skutečně přihlásil až na poslední chvíli.