Hlavní obsah

Městská nemocnice Ostrava poskytuje poporodní rodinné pokoje

16. 6. 2020, 12:43
Novinky, Josef Zajíc

Dva útulné poporodní rodinné pokoje pro novopečené maminky a jejich rodinné příslušníky nově nabízí oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava. Vznikly přeměnou standartních pokojů na lůžkové stanici šestinedělí, která se nachází v prvním patře pavilonu H1.

Foto: Josef Zajíc

Gynekologie, porodnictví Městské nemocnice Ostrava.

Článek

Porodnice Městské nemocnice Ostrava na dobu po porodu nabízí šest nadstandardních a dva rodinné pokoje. Protože je o tyto služby mezi maminkami obrovský zájem, je v plánu vybudovat ještě další rodinný pokoj a také nové prostory pro těhotenské cvičení a předporodní kurzy.

V poporodních rodinných pokojích jsou nové podlahy i vybavení interiéru. Přibyly kuchyňské linky s lednicí, mikrovlnou troubou i varnou konvicí. Pokoje jsou vybaveny úložným prostorem pro maminky a jejich doprovod, vysoušečem vlasů, přebalovacím pultem s vaničkou, jídelním stolem a židlemi, křeslem a pohovkou k spaní pro rodinné příslušníky. K dispozici je televize a připojení WiFi.

„Víme, že v posledních letech přibývá maminek, které si přejí trávit čas v porodnici se svými nejbližšími. Takovou možnost pro partnery nabízíme již několik let, teď k tomu přidáváme odpovídající zázemí,” informoval ředitel MNO Petr Uhlig.

Jako první obývají nový rodinný pokoj Vavřinec Hradilek s přítelkyní Lucií a dcerou Sárou. Vavřinec Hradilek je vodní slalomář, kajakář, který závodí v kategorii K1. Je nositelem stříbrné medaile z LOH 2012 v Londýně a mistrem světa v individuálních disciplínách z let 2013 a 2017.

Cílem porodnice je zajistit komplexní péči o těhotnou ženu, rodičku a maminku. Porodní asistentky zajišťují celou škálu předporodních kurzů v libovolných variantách, cvičení po porodu, kurzy manipulace s novorozencem, babymassage, rychlokurzy předporodní přípravy. Tým novorozeneckého oddělení zajišťuje laktační poradenství nejen při pobytu v porodnici, ale i po propuštění z nemocnice. Prováděny jsou také odběry pupečníkové krve, což není běžné ve všech porodnicích.

Porodnice Městské nemocnice Ostrava je Intermediárním centrem, které pečuje o vysoce riziková a patologická těhotenství, přijímá rodičky od 31. týdne těhotenství. Jako neonatologické centrum poskytuje vysoce specializovanou péči rizikovým a patologickým novorozencům. Po Fakultní nemocnici Ostrava je druhým centrem poskytující péči v Moravskoslezském kraji.

Zřízení rodinných pokojů v hodnotě 341 tisíc korun uhradila Městská nemocnice Ostrava.

„V roce 2020 se v porodnici MNO v období od ledna do konce května narodilo 543 dětí. Za loňský rok má porodnice na svém kontě celkem 1455 porodů, v jejichž rámci se narodilo 1463 dětí - 751 chlapců a 712 dívek,” doplnila informace Andrea Vojkovská, tisková mluvčí ostravského magistrátu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků