Hlavní obsah

Léto skončilo a s ním i druhý ročník Letňáku – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově

7. 10. 2015, 9:20
Novinky, Tomáš Kopečný

Malostranská beseda se před týdnem po pěti měsících rozloučila se svou letní scénou na Střeleckém ostrově. Od května do září nabízela bohatou škálu aktivit od koncertů, tanečních večerů a DJ´s party na pontonu, přes filmové projekce až k charitativním akcím a těšila se nečekanému zájmu návštěvníků.

Foto: Letňák 2015 - Léto pro Pražany
Článek

Nejvíce lákal Hradišťan, Hladík s Mišíkem a program Divadelní pouti, který se do centra Prahy vrátil po 30 letech.

„Již po druhé jsme otevřeli naši letní scénu na Střeleckém ostrově a velmi nás těší, že letošní sezóna byla úspěšnější než ta předchozí. Opět jsme se snažili sestavit dramaturgii Letňáku tak, aby zasáhla co nejširší spektrum lidí a aby si každý v programu něco zajímavého a lákavého našel. Chtěl bych všem poděkovat za přízeň a slíbit, že se na všechny Pražany těšíme opět za rok,“ hodnotí 2. ročník Letňáku 2015 – Léta pro Pražany jeho mluvčí Tomáš Kopečný.

Hudební program se nesl ve znamení žánrové rozmanitosti a představily se jak mladé talenty, tak zkušené stálice. Velká scéna přivítala například Vladimíra Mišíka, Radima Hladíka, Hradišťan, Bratry Ebeny, Zrní, Precedens, Olympic a mnoho dalších hvězd. Na scéně Ponton se pak konala řada komornějších koncertů, které mísily styly od punku, rocku, popu, rapu, deephousu, přes blues, jazz, swing, až k popu a elektronice. 

„Návštěvnost na koncertech na Pontonu předčila všechna naše očekávání. DJ´s večery, taneční party i komornější koncerty nejrůznějších žánrů k létu rozhodně patří a jsme rádi, že naše plovoucí scéna byla v průběhu letošního Letňáku téměř pořád plná. Ponton skvěle doplňoval koncerty na Velké scéně.  Tam zase, co se týče návštěvnosti, excelovali Vladimír Mišík s Radimem Hladíkem nebo Hradišťan s jedinečným hostem Vlastou Redlem,“ doplnil Tomáš Kopečný.

Kromě hudební produkce čekala na návštěvníky řada filmových večerů. Letní kino se na Střelecký ostrov vrátilo po čtyřech letech a zpestřilo tak bohatou kulturní nabídku. Od května přes celé léto se promítaly české a vybrané zahraniční filmy - komediální, akční, kriminální, dokumentární, novinky i nestárnoucí klasiky. 

V rámci programu Letňáku 2015 – Léta pro Pražany dále proběhlo mnoho projektů a akcí s nejrůznější tematikou a jednou z nejúspěšnějších podle slov Kopečného byl zářijový křest knihy Divadelní pouť.

„Přivítal mnoho osobností a připomněl divadelně-kulturní fenomén poloviny a závěru 80. let 20. století. Skutečně to byl velký zážitek. Letňák však nebyl jen o zábavě, během léta jsme podpořili několik prospěšných akcí. Zmínil bych festival „Děkujeme, pokračujeme“, který podporoval Asistenci pro lidi s postižením, nebo charitativní projekt Můj nový život, věnující se onkologicky nemocným dětem a jejich rodičům,“ dodal Kopečný.

Reklama

Výběr článků