Krnovská florbalová liga odstartuje v lednu

Novinky, Tomáš Hradil

Druhý ročník Krnovské florbalové ligy se rozběhne v lednu. Organizátoři slibují atraktivnější herní systém. Každé kolo bude vyhlášeno jako samostatný turnaj. První ročník soutěže vzbudil značný zájem veřejnosti a lze očekávat, že nejinak tomu bude i v jeho pokračování.

logo Krnovské florbalové ligy

Druhý ročník Krnovské florbalové ligy odstartuje ve výrazně inovované formě. Každé kolo bude vyhlášeno jako samostatný turnaj. Týmy, které si chtějí ligu jen vyzkoušet nebo z časových důvodů nemohou hrát dlouhodobou soutěž, si mohou zahrát třeba jen jedno kolo.

Pořadatelé si tím slibují zatraktivnění a větší popularitu soutěže. Přečtěte si podrobnosti o termínech, herním systému, výši startovného, týmech...

TERMÍNY (vždy v neděli)

TERMÍNY (vždy v neděli) 1. turnaj: 8. ledna

TERMÍNY (vždy v neděli) 1. turnaj: 8. ledna 2. turnaj: 29. ledna

TERMÍNY (vždy v neděli) 1. turnaj: 8. ledna 2. turnaj: 29. ledna 3. turnaj: 19. února 4. turnaj: 25. března 5. turnaj: 1. dubna 6. turnaj: 6. května

Play-off: 13. května

Jak vidíte, změna herního systému neznamená, že by liga neměla play-off. To rozhodně bude a nasazovat se do něj bude podle výsledků turnajů základní části.

STARTOVNÉ

"Stálé" týmy budou mít ligu levnější. Startovné pro celou soutěž je 4500 Kč (6 turnajů + play off), jednorázová cena za turnaj bude 800 Kč. Pokud se do některého turnaje přihlásí tým navíc, bude to pro všechny týmy výhodné, protože odehrají více zápasů.

NOVÝ HERNÍ SYSTÉM

NOVÝ HERNÍ SYSTÉM Každý turnaj se bude hrát systémem každý s každým, přičemž zápas bude trvat 1x13 minut. Jaké to bude mít výhody?

NOVÝ HERNÍ SYSTÉM Každý turnaj se bude hrát systémem každý s každým, přičemž zápas bude trvat 1x13 minut. Jaké to bude mít výhody? a) v součtu si týmy zahrají minimálně stejně minut jako v minulém ročníku b) na každé kolo narazíte na všechny soupeře, což slibuje větší atraktivitu c) odpadnou některé možná zbytečné 2. poločasy za rozhodnutého stavu d) utkání budou dramatičtější, nebude velký fyzický handicap přijet ve čtyřech hráčích do pole e) mezi zápasy budou mít týmy kratší prostoje f) přihlásí-li se víc týmů, odehraje se víc zápasů bez zvýšení startovného g) týmy budou vyplňovat jen jeden zápis na celý den

Týmům mimo Krnov budeme dávat úvodní zápasy co nejpozději.

STÁLÉ TÝMY

STÁLÉ TÝMY FBC Cobra - vítěz minulého ročníku hlásí velké pohyby v kádru

STÁLÉ TÝMY FBC Cobra - vítěz minulého ročníku hlásí velké pohyby v kádru DataF - loňský vicemistr Saigon - s novou posilou Jardou Filipem Karlovice - tentokrát jen jeden tým Doktoři - černý kůň play-off minulého ročníku

Orca starší žáci - tým, který si vyzkoušel závěr loňského ročníku

KONTAKT

Novým organizátorem je Štěpán Lhoťan (tel.: 732 540 605, email: lhotan@orcakrnov.cz). Jemu se můžete přihlašovat či platit startovné.