Hlavní obsah

Kopřivnická cimbálová muzika Pramínky koncertovala ve francouzském městě Trappes

25. 11. 2012, 10:05
Novinky, Vladan Jílek

Dne 14. listopadu odcestovala oficiální delegace města Kopřivnice na návštěvu svého družebního francouzského města Trappes. Důvodem byly oslavy 50. výročí založení tamní družební komise, která s Kopřivnicí udržuje dlouholetou spolupráci. Součástí návštěvy bylo i vystoupení cimbálové muziky Pramínky.

Foto: Vladan Jílek

Cimbálová muzika Pramínky ve francouzském Trappes

Článek

Francouzské město Trappes, ležící v regionu Ile de France v okrese Yvelines, je jedním z pěti zahraničních partnerských měst města Kopřivnice. Spolupráce s ním se úspěšně rozvíjí již téměř pětačtyřicet let a zaměřuje se především na výměny v oblasti kultury a umění, sportu a předávání zkušeností v rámci odborných stáží či různých pracovních setkání.

Francouzská strana připravila pro kopřivničany bohatý program, počínaje celodenní prohlídkou Paříže a jejich historických památek, přes návštěvu zámku ve Versailles, až po návštěvu tamní hudební školy, kulturního centra a dalších zajímavostí.

Samotné oslavy zahájila kopřivnická cimbálová muzika Pramínky pásmem lašských a valašských lidových písní. Taktéž závěr bohatého kulturního programu, v němž se představily francouzská hudební, pěvecká i taneční tělesa, patřil cimbálové muzice Pramínky. Ta svým temperamentním vystoupením strhla francouzské publikum a vzbudila v jeho řadách velký zájem o moravskou lidovou hudební kulturu.

Reklama

Výběr článků