Klaun Lojzík objevil další kadaňskou sportovní naději

Novinky, Václav Vlasák

David Janeček z mateřské školy Barvička si ke svátku dětí „nadělil“ hned čtyři medaile. K úspěchu mu pogratuloval klaun Lojzík z pořádajícího DDM Šuplík.

Na začátku sportovního klání čekala malé borce pořádná rozcvička.

Ve středu 1. června uspořádal kadaňský Dům dětí a mládeže Šuplík soutěž pro děti z mateřských škol. Klaunovy hry dostaly název po známé postavičce ze Šuplíku, kterou je klaun Lojzík.

Na hřišti 1. ZŠ čekaly děti čtyři disciplíny: běh na 40 metrů, skok do dálky, hod do dálky a běh přes překážky na 40 metrů. Na konec ještě soutěžila jednotlivá družstva ve štafetovém běhu.

Každý rok se mezi dětmi objeví několik sportovních talentů. Tentokrát byl skutečnou hvězdou David Janeček z mateřské školy Barvička, který vybojoval čtyři medaile. Zlatou získal v běhu na 40 metrů, když mu v cíli naměřili čas 8,83. Dvě stříbrné medaile získal za hod do dálky (16,80 m) a 40 m překážek (9,72). Svoji medailovou kolekci uzavřel ve skoku do dálky výkonem 142 cm.

Výsledky:

Dálka: 1. Lukáš Kobza 150 cm, 2. Ondřej Kvapil 146, 3. David Janeček 142. Běh na 40 metrů: 1. David Janeček 8,83, 2. Tomáš Novák 9,05, 3. Ondřej Kvapil 9,07. 40 m překážek: 1. Šimon Svoboda 8,81, Janeček David 9,72, 3. Tomáš Jirkovský 10,45. Hod do dálky: 1. Pavel Sekera 18,60 m, 2. David Janeček 16,80, 3. Pavel Knop 16,00 m. Vítězem štafetového běhu se stala MŠ Čtyřlístek.

Ředitel Šuplíku Jiří Štěrba poděkoval všem malým sportovcům za účast a ocenil jejich sportovní výkony. „Těšíme se opět za rok,“ rozloučil se všemi.