Hlavní obsah

Kazety a The Uniques zvou do M-klubu na česko-slovenský večírek

20. 10. 2010, 11:07
Novinky, Lukáš Martinek

Česko-slovenskou party připravuje v těchto dnech programové oddělení valašskomeziříčského M-klubu. V sobotu 23. října se ve sklepních prostorách zámku Žerotínů představí kapely se světovým zvukem - alternativní český band Kazety a slovenští The Uniques.

Článek

Tříčlenné seskupení Kazety mělo raketový nástup na scénu. V roce 2008 odehrálo několik koncertů ještě pod názvem Cassete, v dalším roce vydalo své první CD, díky kterému si vysloužilo nominaci na Cenu Anděl v kategorii alternativní hudba. Následovalo ještě remixové album s názvem Kazety Social Remix.

„Kdyby nezpívali česky, byli by díky svým analogovým smyčkám, punkově primitivním postupům a stále se opakujícím beatům jedním z objevů kontinentální indie-popové scény. Naštěstí ale Kazety česky zpívají a jejich hororové texty štěpí svou naléhavostí hmotu na antihmotu lépe, než se to daří vědcům v CERNu,“ recenzoval před rokem jejich první album musicserver.cz.

Myšlenku na společné turné Kazet se slovenskou kapelou podpořilo úspěšné vystoupení české skupiny na trenčínském festivalu Pohoda. „Na koncertech představíme několik nových písniček s novou projekcí a taky trička, která jsou určená speciálně pro tohle turné,“ prozrazují Kazety a dodávají: „Naše budoucnost je nejasná, stejně jako naše poselství. Není na co čekat, konec je blízko!“

„Kazety u nás hrály již na začátku roku. Jeden z jejich členů David Doubek předvedl rovněž coby Ventolin se svým dýdžejským setem strhující noční jízdu na červnovém Špalíčku,“ připomněl pozitivní zkušenosti Kazet a jejich členů s Valašským Meziříčím produkční M-klubu David Schwager.

Mnoho paralel s Kazetami najdeme u slovenských The Uniques. Jako jejich čeští souputníci jsou poměrně mladou kapelou, na scéně působí teprve třetím rokem. Společné mají i to, že si vystačí ve třech lidech. Na kontě mají zatím jen jednu desku, kterou vydali letos v srpnu.

„Aktuální hitovky Wild a Dungeon posunuly zvuk The Uniques od kytarově-postpunkového blíže k elektronice a new wave. Svou energii už ukázali také jako hosté Dead Kids v Praze, Metal On Metal v Lipsku nebo The Cinematics v Bratislavě,“ doplnil Schwager.

Reklama

Související témata:

Výběr článků