Hlavní obsah

Kadaňský divadelní květen zahájil Ferda Mravenec

19. 5. 2011, 20:47
Novinky, Václav Vlasák

Ve čtvrtek 19. května byla v Kadani zahájena přehlídka ochotnického divadla. První si na své přišly děti, které se mohly setkat s Ferdou Mravencem a jeho kamarády.

Foto: Václav Vlasák
Článek

Kadaňský divadelní květen zahájil dramatický kroužek z kadaňského Tanečního studia M. Nastudoval hru Ferda Mravenec. Byla to dvojnásobná premiéra, protože děti z dramatického kroužku ještě v samostatném představení nevystupovaly. Ale premiéra to byla vydařená. Jejich vedoucí Marcela Vlčková tak mohla být po skončení hry dvojnásob spokojená. Odměnou dětem byl i potlesk víc než stovky diváků, kteří do kulturního domu Střelnice přišli.

Večer pak čtvrtý ročník přehlídky pokračoval představením divadla Nahoď Chomutov Jako den a noc. Šlo o autorské drama Ladji Dlouhého o osudech maďarského herce v Americe.

Divadelní květen pokračuje až do příští soboty a bude proložen dvěma klubovými koncerty. Ten první se bude konat v pátek 20. května od 19 hodin v kulturním domě Střelnice, kde vystoupí skupina Závodní ovce.

Další představení v kulturním domě Střelnice:

Sobota 21. května v 19 hodin: divadelní soubor Mlask Manětín: Ryba ve čtyřech - hrůzostrašná komedie podle předlohy W. Kohlhaase a R. Zimmerové o třech sestrách a jejich oddaném sluhovi.

Neděle 22. května v 15 hodin: Divadlo Navenek Kadaň mělo uvést pohádku Malý princ. Bohužel ochořel představitel prince a tak bude pro děti připraven náhradní program.

Pondělí 23. května od 19 hodin: divadlo Klouzák Postoloprty: Baletky - hra Astrid Saalbachové o naplnění snu několika žen.

Středa 25. května v 19 hodin: Bílinské divadelní minimum: Jak byla Františka celá unešená - gangsterka známého italského autora, nositele Nobelovy ceny za literaturu Daria Fo.

Pátek 27. května v 19 hodin: divadlo Navenek Kadaň: Vernisáž - absurdní jednoaktovka Václava Havla o přátelské vernisáži krásně vybaveného normalizačního bytu.

Sobota 28. května v 19 hodin: Zmatkaři Dobronín: Na správné adrese - mírně lechtivá situační komedie Marca Camolletiho.

Vstupné na jednotlivé pořady je 50 Kč, permanentka na všechny pořady je k dostání za 100 Kč.

Reklama

Související témata:

Výběr článků