Hlavní obsah

Jazzový trumpetista Laco Deczi zahraje ve Vsetíně

27. 5. 2014, 11:43
Novinky, Klára Blažková

Ve čtvrtek 5. června od 19.00 hodin bude malým sálem vsetínského Domu kultury znít jazz v podání věhlasného trumpetisty Laco Decziho a Celula New York se speciálním hostem Chrisem DePino.

Foto: Archiv Laco Deczi

Jazzový trumpetista Laco Deczi

Článek

Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech, kde žije doposud. 

Zájem o hraní na trumpetu projevil už na základní škole po vzoru svého strýce – muzikanta. V roce 1967 založil formaci Jazz Celulla. V tomto období byl vybrán do tehdejšího reprezentativního Czechoslovak All Star Band. V sedmdesátých letech se stal členem Jazzového orchestru Československého rozhlasu a Tanečního orchestru Československého rozhlasu. Od roku 1986 žije ve Spojených státech amerických, kde je frontmanem kapely Celula New York.

Od roku 1990 Laco pravidelně dvakrát do roka jezdí tour po České republice a Slovensku. Výjimkou nejsou ani zastávky v Polsku, Rakousku a především Německu. Laco vydává v intervalech jednoho až dvou let pravidelně nové studiové, nebo live desky. V posledních letech také live DVD z koncertů. Dohromady má na kontě již přes dvacet alb a video nosičů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků