Jakub s Filipem přivezli z Plzně stříbrné plavecké medaile

Novinky, Miroslav Volf

Desítka plavců oddílu TJ Slavie Chomutov, specializujících se převážně na prsařské disciplíny, zamířila v sobotu do Plzně na Radbuzu, kde se pod vedením trenérů Tomáše Baumrta a Miroslava Volfa, zúčastnila jubilejního šedesátého ročníku Košařova memoriálu v prsařském trojboji.

Vítězové Košařova memoriálu v prsařském trojboji 2012

Každého z plavců čekaly v trojboji prsařské disciplíny na 50 m, 100 m a 200 m. Součet bodů z těchto disciplín pak určil nejlepší plavce v jednotlivých věkových kategoriích. Nejlepšími chomutovskými plavci byli Jakub Volf a Filip Škorvaga, kterým se podařilo vybojovat stříbrné medaile v celkovém hodnocení.

V kategorii 14letých a mladších plavců Slavii skvěle reprezentoval 13letý Jakub Volf. Na 50 m obsadil sice 5. místo, ale na 100 m a 200 m dokázal dvakrát vybojovat stříbro. Tato jeho umístění, mezi o rok staršími plavci, znamenala 1176 bodů a stříbrnou příčku v celkovém hodnocení.

Další skvělé výsledky předvedl teprve 12letý Kristián Kolumber. Sice nedosáhl na stupně vítězů, ale v souboji mezi staršími plavci obsadil dvakrát 5. místo na 100 m a 200 m a 6. místo na 50metrové trati. Celkově dosáhl s 1119 body na vynikající 6. příčku, což je mezi o dva roky staršími soupeři úctihodný výkon.

Třináctiletý Ondřej Slabihoud obsadil celkově 12. místo (989 b., 50 m 11., 100 m 12., 200 m 10. místo), 11letý Jiří Lisý 21. místo (627 b., 50 m 21., 100 m 23., 200 m 22.) a rovněž 11letá Johanka Holá 17. místo (941 b., 50 m 14., 100 m 15., 200 m 19. místo).

V kategorii 15letých a starších plavců plaval nejlépe 17letý Filip Škorvaga. Na 50metrové trati dosáhl stejně jako Jakub až na 5. místo. Na 100 m a 200 m ale nedal svým soupeřům šanci a podařilo se mu dvakrát zvítězit. Celkový součet 2005 bodů znamenal i pro Filipa stříbrnou příčku v celkovém hodnocení. Zlatá příčka unikla Filipovi o pouhých 58 bodů.

Ve stejné věkové kategorii startoval 17letý Ondřej Baumrt, ten obsadil na 50 m 7. místo, na 100 m 6. místo a na 200 m 4. místo. Ve všech startech si vylepšil svá osobní maxima. S celkovým počtem 1743 bodů obsadil konečnou 6. příčku.

Mezi 15letými a staršími plavkyněmi nejlépe zaplavala 15letá Kristýna Pěnkavová. Šesté místo na 50 m, 100 m i 200 m znamenal součet 1561 bodů a 6. příčku v celkovém hodnocení.

Sedmnáctiletá plavkyně Barbora Matuščínová obsadila na 50 m 7. místo, na 100 m 9. místo a na 200 m 8. místo. Bohužel ani jeden ze startů nedokázala zaplavat v osobním maximu a tak se musela spokojit s celkovým součtem 1415 bodů a 7. místem.

Její o dva roky mladší sestra, 15letá Radka Matuščínová, jakoby kopírovala Barboru. Ani ona nedokázala vylepšit žádný ze svých doposud zaplavaných časů. Sedmnácté místo na 200 m a 18. místo na 50 m a 100 m znamenalo 1170 bodů a celkovou 17. příčku.

Celkově může chomutovský oddíl hodnotit závody jako úspěšné. Deseti plavcům se podařilo ve třiceti startech vylepšit celkem 14krát osobní výkon. Skvělé výkony navíc korunovali Jakub s Filipem stříbrnými medailemi v celkovém hodnocení.