Článek
Vodním ptákům naopak déšť nevadí, a tak nás hned při vstupu vítají plaměňáci kubánští a natřásáním křídel ukazují svoji urozenost.
My jsme se vydali po chodníčku zvaném Cesta stínů. Cestička vede svažitým terénem, kde přes hluboká udolíčka jsou postaveny mostky a můstky, které umožní návštěvníkovi projít i s kočárkem. Povalový, dřevěný chodník zpříjemňuje cestu kolem vzácných buků, dubů, habrů a modřínů. V bylinném pásmu je možné spatřit spoustu vzácných rostlin, které jsou v mnoha případech popsány informačními cedulkami. V této botanické části zahrady je hlavně klid a pohoda.
Na konci Cesty stínů jsme se dostali k novému pavilonu medvědů ušatých s hulmany posvátnými (čitvány). My jsme šli okolo venkovního výběhu vyder malých. Zvířátka vesele panáčkovala na návštěvníky a loudila něco k snědku pod tabulí Zákaz krmení zvířat.
Šli jsme dále okolo výběhu Afrických zvířat, kde se v povzdálí pásly zebry Grévyho a viděli jsme ojediněle pobíhající antilopu losí. Kolem dvou rozlehlých rybníků jsme se dostali na Cestu lesa.
Zde již byl pohyb náročnější po běžných lesních cestách a pěšinách. Vystoupali jsme na první vrcholek. Zde je vybudován Lesní altán, kde je možné si odpočinout a v klidu pozorovat život okolo hladiny rybníka.
Kousek výše jsme došli v děšti ke Sluneční louce, prostoru vybudovaném opět k odpočinku návštěvníků. Louce vévodí do kruhu postavené klády (jakýsi náznak středověkého ohniště) s možností odpočinku na šikmých kládách. Lavičky jsou i v okolí a také jsou zde dětské prolézačky, jejichž tvar je většinou motivován zvířecí podobou.
Svoji netradiční vycházku po zoo jsme ukončili u Čínské zahrady, kde na nás zamávaly křídly koupající se kachničky mandarínské.
Návštěvní doba denně: od 9,00 do 19,00 hodin. Vstupné: dospělí 100,- Kč, děti do 15 let a důchodci 70,- Kč, děti do 3 let zadarmo.