Hlavní obsah

Husa na provázku poprvé ve Valašském Meziříčí

7. 12. 2016, 9:27
Novinky, Ondřej Smolka

Ze Sklepní scény brněnského divadla Husa na provázku dorazí přímo do valašskomeziříčského M-klubu jeho herci představit letošní novinku Laurel, Hardy a ti druzí. Autorská inscenace Jiřího Jelínka bude od samého začátku hýbat bránicemi diváků, a to ve středu 7. prosince od devatenácté hodiny.

Foto: Promo Husa na provázku
Článek

V jednašedesáti minutách divadelní inscenace Laurel, Hardy a ti druzí uvidíte 121 let kinematografie a k tomu vše, co vás nezajímalo o filmu. Kromě filmových postupů můžete zažít řadu věcí, které se jinde zakazují: vykřikovat, jíst, házet po sobě věci, povídat si s herci, zpívat nebo dokonce měnit děj.

Laurel, Hardy a ti druzí je divadelní představení, po kterém budete milovat film. Jde o první část projektu Smějící se Jelínek a v hlavních rolích se představí sám autor Jiří Jelínek společně s Tomášem Milostným, Nicole Maláčovou a Moniku Jelínkovou či v alternaci s Růženou Dvořákovou.

Sám Jiří Jelínek je přední postavou českého divadelnictví. Dostal řadu ocenění, například za inscenaci Variace na slavné téma Cyrano spolu s divadlem DNO obdržel cenu Divadelních novin za alternativní umění a cenu Zlatý Erik za nejlepší loutkovou inscenaci roku. V divadle Husa na provázku působí od roku 2005 a uvedl zde již deset autorských inscenací. Aktivní je ale také ve Studiu Ypsilon, Městském divadle Zlín nebo pražském divadle Minor.

Laurel, Hardy a ti druzí jsou druhou vlaštovkou z premiérového předplatného Experimentální divadla v M-klubu, které ještě nabídne představení Divadla Staří z HaDivadla, Divadla Toy Machine i Nezávislé divadelní scény SemTamFór.

Reklama

Související témata:

Výběr článků