Hlavní třída v Ostravě-Porubě v sobotu žila cyklistikou

Novinky, Josef Zajíc

V sobotu 24. srpna uspořádal cyklistický klub SSK Vítkovice v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě 16. ročník Memoriálu Jana Veselého v silniční cyklistice.

Start závodu juniorek a žen na Hlavní třídě v Ostravě - Porubě.

Kritérium na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě odstartovalo ve 13.30 hodin, kdy pořadatelé pod vedení ředitele závodu Vítězslava Dostála a technického ředitele Oldřicha Zvolánka závody pro děti a mládež zahájili.

V dalších časových intervalech startovali mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně, starší žáci, kadetky, kadeti, juniorky a junioři. Na závěr proběhlo večerní kritérium na Hlavní třídě pro kategorii U23 a muži ELITE. Závod se jel na 40 okruhů, což činilo 100 km jízdy.

Závod kategorie ženy, juniorky na 15 okruhů - 37,5 km byl odstartován v 16.30 hodin. K závodu nastoupilo 16 závodnic.

V kategorii žen byla na startu Jarmila Machačová z Teamu Dukla Praha. Závodnice drží titul mistryně světa v bodovacím závodě z roku 2013, který se konal v Bělorusku v Minsku.

Ihned po startu  se zařadila do čela pelotonu. Závod byl bodován tak, že v každém projetém kole dostala první závodnice 2 body, druhá v pořadí 1 bod, v každém 3 kole se body přidělovaly od prvního místa: 5 bodů, 3 body, 2 body, 1 bod. Jarmila Machačová se po prvních třech kolech utrhla z pelotonu a pravidelně si dojížděla pro dva a pět bodů. Celkem získala 38 bodů v čase závodu 46:41 a odvezla si z Ostravy zlatou medaili.

Výsledky ženy, juniorky:

Ženy: 1. Jarmila Machačová, Dukla Praha 46:41/38 bodů. 2. Lucie Hochmann, Dukla Praha 47:38 /11 bodů, 3. Petra Ševčíková, Dukla Praha 47:43/9 bodů.

Juniorky: 1. místo Nikole Hartychová, Mitas Mercedes-Benz Praha 47:44/2 body

Po kategorii žen nastoupilo v 17.30 hodin na 18 kol / 45 kilometrů 30 juniorů, kteří tak odjeli další závod Českého poháru v cyklistice.

Výsledky juniorů: 1. Filip Řeha, Force Team Jeseník 50:24/22 bodů

Večer v 19:00 hodin byl odstartován hlavní závod memoriálu Jana Veselého v silničním cyklistice, a to večerním kritériem. Závod se jel na 40 kol a závodnici ujeli 100 kilometrů.

Výsledky:

Muži ELITE: 1. Roman Lehký, TO FOREX Lapierre PRO Cycling 1:50:10 (ve výsledcích body nezveřejněny)

U 23: 1. Jakub Otruba, Elkov Author Cycling team, celý závod vyhrál v čase 1:44:24 (body nezveřejněny)

V neděli 25. srpna pořadatelé zvou na další závod, tentokrát na silničním okruhu pod názvem: FARM CUP 2019 - ŠKODA CUP 2019. Český pohár na silnici mládeže a dospělých 2019 jako Memoriál Gustava Sumíka. Start a cíl: Slatina u Bílovce, okres Opava.

Trať: Slatina - Výškovice - Hrabství - Skřípov - Jakubčovice - Hlubočec - Výškovice - Karlovice - Nový Svět - Slatina - okruh 24,1 km.

Program: 9.00 Český pohár Kadeti 3 okruhy / 72,2 km, 9.05 ČP starší žáci / kadetky 2 okruhy / 48,2 km, 9.10 ČP mladší žáci a žákyně 1 okruh / 24,1 km, 10.45 ČP junioři 4 okruhy / 96,6 km, 10.50 ČP ženy a juniorky 3 / 72,2 km, 13.00 Elite / U23 7/168,7 km.