Hlavní obsah

Hackeři napadli webovou stránku nové maturity a nahráli na ní písničku

29. 5. 2011, 19:52
Novinky, Ondřej Kořínek

Stránky oficiální státní maturity www.novamaturita.cz a stránky společnosti Cermat napadl v neděli 29. května odpoledne hacker. Na stránkách hrála písnička o maturitě a stránky nefungovaly.

Foto: Ondřej Kořínek - novamaturita.cz

Nefungující stránky novamaturita.cz

Článek

Písnička, která začala hrát jakmile se na stránky chce někdo připojit začala slovy: Nová maturita všechny štve. Písnička dále pokračovala: Cermat už nám poslal tuny papíru, doufaj, že s tím udělaj do světa díru, unie už do toho narvala prachy, učit se musíme, máme zarachy.

Hackerský útok potvrdil operátor na informační lince nové maturity. K hackerskému útoku mělo podle něj dojít dnes kolem 17. hodiny. V tuto chvíli by stránky www.novamaturita.cz měly být vypnuty a pracovníci IT by měli tento útok řešit. Nefungují ani stránky www.cermat.cz, protože jsou na stejném serveru.

Zřejmě naštvaní maturanti dále v písničce zpívají o tom, jak musejí křížkovat všichni stejně, protože to jinak počítač nevezme (čimž zřejmě narážejí na skenování testů, kde studenti nesmí přetáhnout kolonky formulářů) a stěžují si na to, že testy nejde stihnout. Zároveň v písničce žádají o pomoc.

Celou písničku doprovází klavír. Na závěr vyzývají ostatní maturanty jestli si chtějí koupit ostré maturitní testy, ať volají na linku štěstí.

Písnička trvá asi 1,5 minuty. Poslechnout si ji můžete zde

Reklama

Související témata:

Výběr článků